• Informacje na temat:

  kamysz kosiniak minister

Artykuły na temat: kamysz kosiniak minister
 • Minister Kosiniak-Kamysz: To dobry czas na podwyżki wynagrodzeń

  Minister Władysław Kosiniak-Kamysz szuka sposobów na zatrzymanie w kraju młodych Polaków szukających pracy za granicą. Szef resortu pracy uważa, że wzrost gospodarczy powinien się wreszcie przełożyć na podwyżki pensji.

 • Kosiniak-Kamysz: Znosimy wiek emerytalny

  - Propozycje zmian w systemie emerytalnym wymusza rzeczywistość. Zdaniem ministra pracy nie tworzy to atmosfery dowolności ruchów i nie pozbawia państwa wiarygodności - mówi w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" minister Kosiniak-Kamysz.

 • ​Kosiniak-Kamysz: PSL zgłosi w poniedziałek projekt dotyczący emerytur

  Klub PSL złożył w Sejmie projekt ustawy umożliwiający przejście na emeryturę po 40 latach stażu pracy - poinformował w poniedziałek minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz. Jak dodał, projekt dotyczy ubezpieczonych w ZUS i KRUS.

 • Kosiniak-Kamysz: Żądamy zajęcia się sprawą huty

  Żądamy od wojewody małopolskiego, od rządzących zajęcia się sprawą krakowskiej huty, która jest zagrożona w związku z zapowiedziami o wygaszeniu wielkiego pieca - podkreślił na konferencji prasowej w Krakowie lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

 • ​Kosiniak-Kamysz: Ograniczenie umów terminowych wzmocni pozycję pracowników

  ...- Ograniczenie umów terminowych - przewidziane w rządowym projekcie ustawy - wzmocni pozycję pracowników na rynku pracy - przekonywał minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz w środę w Katowicach podczas VII Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

 • Konkurs na nowego prezesa ZUS został rozpisany - poinformował IAR minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz.

 • Kosiniak-Kamysz: Będą zmiany w Kodeksie pracy

  Według części agencji, w najbliższych dwóch latach w Polsce powstanie około 430 tysięcy nowych miejsc pracy. Minister pacy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz wśród najważniejszych(...), zrównanie okresów wypowiedzenia umowy na czas określony z umowami na czas nieokreślony, a co za tym idzie zwiększenie stabilności zatrudnienia polskich pracowników - opisuje Kosiniak-Kamysz...

 • Kosiniak-Kamysz: Emeryci i renciści powinni być zwolnieni z podatków

  Propozycja wicepremiera Mateusza Morawieckiego dot. kwoty wolnej od podatku jest fatalna dla osób mało zarabiających lub z niską emeryturą - uważa lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Według niego emeryci i renciści z długim stażem pracy powinni być zwolnieni z płacenia podatków.

 • ​Kosiniak-Kamysz: Nie chciałbym, żeby pozostawało wrażenie, że jest tak dobrze na rynku pracy

  ...- Zmiany, które zachodzą w Polsce, na rynku pracy, w polityce rodzinnej zmieniają pozycję polskiego pracownika - mówił przed rozpoczęciem wielkiego marszu gwiaździstego OPZZ gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM, minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz. Minister odniósł się także do kwestii wyboru prezesa ZUS.

 • Zaczyna się wielka batalia o ZUS

  - Najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu zostanie rozpisany konkurs na nowego prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - poinformował we wtorek minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz. Na początku lutego do dymisji ze stanowiska prezesa ZUS podał się Zbigniew Derdziuk.