• Informacje na temat:

  kanada zarobki

Artykuły na temat: kanada zarobki
 • ​Kanada: Lekarze nie chcą podwyżek

  Ponad 700 lekarzy (w tym rezydentów) pracujących w kanadyjskiej prowincji Quebec podpisało się w ostatnich tygodniach pod apelem Médecins Québécois Pour le Régime Public (MQRP) o anulowanie planowanego (wcześniej wynegocjowanego przez związki zawodowe) wzrostu ich wynagrodzeń. Zdaniem lekarzy, ich zarobki już są za wysokie, co nie służy ani systemowi ochrony zdrowia, ani dobru pacjentów. "My...

 • Toronto i Vancouver na wielkiej bańce

  Kredyt hipoteczny w Kanadzie jest dziś tani jak nigdy, ale i tak w największych miastach młodych ludzi nie stać na kupno własnego domu. Cześć ekspertów ostrzega przed przegrzaniem na rynku nieruchomości. Bank of Canada uważa, że rynek nieruchomości jest przeszacowany o 30 proc. Jednak szaleństwo cenowe widać tylko w dwóch ośrodkach - Toronto i Vancouver.

 • ...w miejskiej bibliotece, do której często zaglądała. Dominika została w Vancouver rok, gdzie ukończyła kurs językowy. Tam też poznała swojego męża: - Kanada to nie tylko piękny, ale i zamożny kraj. Jest czysta, poukładana, spokojna. Zarobki wystarczają nie tylko na życie, ale i na szereg przyjemności - twierdzi dziewczyna - Kanadyjczycy są zupełnie inni niż Polacy. Chcą się ożenić, mieć rodzinę, dzieci...

 • FOR: Mieszkanie plus będzie strzałem w kolano?

  W ramach programu "Mieszkanie plus" rząd PiS wszedł w rolę inwestora finansującego budowę mieszkań. Jednak program zamiast wspierać rozwój polskiej gospodarki może go hamować: znaczna część mieszkań jest planowana w małych miejscowościach, z których Polacy wyjeżdżają, zamiast w dużych miastach, do których przyjeżdżają w poszukiwaniu pracy i wyższych zarobków.

 • Polacy boją się rozmawiać o zarobkach

  Tylko co piąty pracownik (19%) czuje się pewnie negocjując z przyszłym pracodawcą wysokość wynagrodzenia - wynika z globalnej ankiety Monster.com. Jednak prawie dwa razy więcej badanych (36%) odczuwa w takiej sytuacji dyskomfort. Aż 70% respondentów z Polski nie lubi rozmawiać z przełożonym o zarobkach. Jest to również trudne dla mieszkańców Kanady, Francji i Holandii.

 • Wydarzeniem piątkowej sesji będzie publikacja raportu z amerykańskiego rynku pracy. Po pozytywnym zaskoczeniu w postaci raportu ADP, dzisiejsze dane także powinny spełnić oczekiwania inwestorów. Konsensus rynkowy zakłada, że liczba nowych etatów w sektorze pozarolniczym wzrośnie we wrześniu o 185 tys. wobec wzrostu o 201 tys. w poprzednim okresie.

 • Wyjedź do Kanady z Youth Mobility

  .... Co dla mnie bardzo ważne szlifuje angielski a przy okazji mogę zobaczyć tak fascynujący kraj, jakim jest Kanada - mówi Kasia, uczestniczka programu. Projekt umożliwia odbycie stażów zawodowych(...) im wyższe są zarobki. Te uzależnione są np. od ilości godzin w tygodniu czy od tego czy będziemy pracować w nadgodzinach, wówczas pracodawca ma obowiązek płacić 1,5 razy do 2,5 regularnej stawki na...

 • W zeszłym tygodniu rynki oczekiwały na piątkowy raport z amerykańskiego rynku pracy, natomiast gro uwagi w tym tygodniu będzie poświęcone wystąpieniu Janet Yellen.

 • Ile zarabia poseł? Zarobki parlamentarzystów w Polsce i na świecie

  Jak informuje firma doradcza Sedlak & Sedlak, zarobki parlamentarzystów na świecie przebadała Niezależna Komisja ds. Standardów Parlamentarnych (IPSA) w Wielkiej Brytanii. Z ich danych wynika, że najwyższe pensje otrzymują członkowie parlamentu w Japonii - rocznie zarabiają oni 846 270 złotych. Dużo zarabiają też posłowie z Australii, Włoch, USA czy Kanady. Z kolei roczne uposażenie polskiego...

 • Polska powinna zdecydowanie zwiększyć poziom migracji. Inaczej czeka nas fatalny scenariusz

  Wzrost liczby emerytów przy jednoczesnym spadku liczby osób pracujących prowadzi do kryzysu ekonomicznego krajów wysokorozwiniętych. Za 25 lat będzie on wyjątkowo widoczny także w Polsce, ze względu na dodatkowy czynnik, tj. wysoką emigrację. W związku z tym, nasze państwo czekają bardzo poważne konflikty wewnętrzne.