• Informacje na temat:

  kanal la manche

Artykuły na temat: kanal la manche
 • Lepiej zarabiać w euro

  Płaca minimalna w Wielkiej Brytanii wynosi obecnie 5,73 funtów/godz., a w Irlandii 8,65 euro/godz. Zgodnie z obecnym kursem walut to odpowiednio 28 zł i 38 zł, czyli aż 10 zł różnicy na korzyść Irlandii! Niektórzy Polacy udający się do pracy za kanał La Manche wybierali dotąd Anglię, m.in. ze względu na mocny kurs funta.

 • Brexit i co dalej? Przedsiębiorcy po obu stronach kanału La Manche są zaniepokojeni

  Brytyjscy eurosceptycy zacierają ręce na Brexit. Ich entuzjazmu nie podzielają jednak ani brytyjskie, ani firmy na kontynencie. lch zdaniem należy liczyć się z poważnym wstrząsem gospodarczym.

 • Brexit odbija się na farmach ziemniaków na Wyspach. Brakuje m.in. polskich pracowników

  ...głosowaniu w 2016 roku zauważyliśmy spadek kursu funta do złotego, co naturalnie przełożyło się na zmniejszenie motywacji do przyjazdu do pracy. Wyspy i farmy na kanale La Manche nie są już dla Polaków(...) Manche. Morski klimat tego regionu pozwala sadzić uprawy tak wcześnie. Brakuje Polaków, winna waluta Polacy, obok innych nacji Europy Środkowej w ubiegłych latach wypełniali luki pracowników na...

 • Gwiazda Europy sprzedana za 4 mld 305 mln złotych

  Brytyjski rząd sprzedał za ponad 750 mln funtów (4 mld 305 mln zł) swój 40-proc. pakiet udziałów w konsorcjum Eurostar (Gwiazda Europy), które zarządza połączeniem kolejowym pod kanałem La Manche.

 • Polacy wyjeżdżają z Wielkiej Brytanii, ale często nie do Polski. Wybierają inny kierunek

  ...przyjezdnych za kanał La Manche, Zielona Wyspa dostaje szansę. Ci, którzy wyjechali do Wielkiej Brytanii, a trafili w 2016 na brexit, kierują się teraz w stronę Irlandii. Potwierdzają to dane z agencji...

 • We Francji pogłębia się różnica między biednymi i bogatymi

  We Francji pogłębia się różnica w dostatku mieszkańców różnych regionów kraju. Są miasta, w których bogaci stają się jeszcze bardziej zasobni i takie gdzie biedni robią się bardziej ubodzy.

 • Haga i Londyn nie dla Polaków. Mamy się wynosić

  ...poparcie antyimigracyjną retoryką. Trend ten można zaobserwować także za kanałem La Manche. Dwa tygodnie temu do mediów przeciekło wystąpienie ministra ds. imigracji w laburzystowskim gabinecie cieni...

 • Premier May broni propozycji dotyczącej przyszłości obywateli UE na Wyspach po Brexicie

  - Brytyjska premier Theresa May na piątkowej konferencji po szczycie UE w Brukseli broniła propozycji rządu W. Brytanii dotyczących przyszłości obywateli UE na Wyspach po Brexicie. Niektórzy przywódcy państw "27" zareagowali na nie pozytywnie - oceniła.

 • Życie z kontrabandy. Polscy szmuglerzy podbijają Norwegię

  La Manche, na próbie przemytu narkotyków przyłapano 37-letniego Mariusza A. Brytyjscy funkcjonariusze ochrony granic, wykonujący we Francji odprawy imigracyjne, wykryli w podwoziu samochodu specjalnie...

 • Środa przyniosła spadki na większość globalnych rynków akcyjnych. W zachowaniach inwestorów widoczna jest zwiększona ostrożność z uwagi na kilka dużych czynników ryzyka dla sentymentu - tylko formalność dzieli premier May od wszczęcia oficjalnej procedury wychodzenia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, a już jutro Fed będzie decydować o stopach procentowych oraz odbędą się wybory parlamentarne w Holandii.