• Informacje na temat:

  kancelaria prezesa rady ministrów oferty pracy

Artykuły na temat: kancelaria prezesa rady ministrów oferty pracy
 • Kancelaria Prezesa Rady Ministrów w swojej opinii przedstawiły jednolite stanowisko w kwestii wypłacania dodatków za nadgodziny dla samorządowców . Według Departamentu Prawnego GIP oraz KPRM pracownikowi(...). Państwowa Inspekcja Pracy opracowuje już stanowisko, które ma przesądzić o możliwości rekompensaty nadgodzin. Anna Łacek-Sękowska aplikantka radcowska, Kancelaria Prawna PATRIMONIUM Warszawa Podstawa...

 • Raport bieżący nr 17/2017 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd Centrum Nowoczesnych Technologii...

 • Ważne zmiany dla pracujących na umowy zlecenia

  ...1 stycznia 2016 roku – na mocy nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych – umowy zlecenia będą ozusowane. Nowe przepisy, od dawna postulowane przez związki zawodowe i pracodawców, to nie tylko krok w kierunku dalszej profesjonalizacji i stabilizacji na rynku pracy, ale również szansa na zabezpieczenie tych grup społecznych, które do tej pory były najbardziej narażone na wykluczenie.

 • Dymisja wiceminista inwestycji i rozwoju Witolda Słowika

  Wiceminister inwestycji i rozwoju Witold Słowik złożył w czwartek dymisję. Rezygnacja została przyjęta przez premiera Mateusza Morawieckiego - poinformował rzecznik prasowy resortu. Słowik będzie teraz pełnić obowiązki prezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Zastąpi Jakuba Skibę. To już czwarty prezes PGZ w okresie rządów PIS i piąty w historii firmy.

 • Kreariat vs prekariat, w którym grasz zespole?

  Ostatni kryzys dowiódł jednego - młodzi, potencjalni pracownicy, studenci i absolwenci, stali się bolączką europejskiego rynku pracy. Ostatnio opublikowany list prezesa PZU, Andrzeja Klesyka, dolał oliwy do ognia. Polscy studenci nie posiadają cenionych przez pracodawców kompetencji, a uczelnie wyższe to fabryki bezrobotnych. Czy na pewno? Jaki powinien być pracownik XXI wieku?

 • Protest poszkodowanych przez GetBack

  Przed ministerstwem sprawiedliwości protestowali przedstawiciele Stowarzyszenia Poszkodowanych Obligatariuszy GetBack SA. Swoimi problemami chcieli zainteresować Prokuratora Generalnego.

 • Doktorzy do rządzenia!

  .... Sytuację kadrową ma poprawić otwarcie PZK dla 120 tys. osób posiadających tytuł doktora. Zdaniem Jakuba Skiby, dyrektora generalnego Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, obronienie pracy doktorskiej jest(...) pracować w administracji. Mam nadzieję, że prezydent rozważy zasadność wprowadzenia zmian w ustawie. Mariusz Błaszczak, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów: Państwowy Zasób Kadrowy należy rozszerzyć...

 • Obligatariusze GetBack chcą spotkania z nowym szefem KNF

  Stowarzyszenie Poszkodowanych Obligatariuszy GetBack oczekuje spotkania z nowym przewodniczącym Komisji Jackiem Jastrzębskim.

 • Pierwsza praca - rzadko z umową o pracę

  ...2/3 młodych osób rozpoczynających karierę zawodową nie otrzymuje umowy o pracę. Większość z nich pracuje na czarno lub na umowę o dzieło/zlecenie. Z badań serwisu Praca.pl wynika, że szczęściem posiadania umowy o pracę już w pierwszym roku pracy zawodowej pochwalić może się zaledwie co trzeci młody człowiek.

 • UKNF: Część postulatów obligatariuszy GetBack to wymuszanie na KNF bezprawnych działań

  Część postulatów SPO GetBack wymusza na organie nadzoru podejmowanie czynności naruszających prawo - ocenia UKNF.