• Informacje na temat:

  kanclerz kohl

Artykuły na temat: kanclerz kohl
 • Raport: Wschód Niemiec odrabia zaległości

  Na wschodzie jest coraz lepiej. W 1990 roku kanclerz Helmut Kohl obiecał mieszkańcom b. NRD "kwitnące krajobrazy". W 24 lata po zjednoczeniu Niemiec ta wizja jest coraz bliższa ziszczenia się. Wynika to z najnowszego raportu o "Stanie zjednoczenia Niemiec", który przedstawili w środę (20.11.13) w Berlinie pełnomocnik rządu RFN ds. wschodnich landów Christoph Bergner i minister spraw wewnętrznych...

 • Polska w reprywatyzacyjnym ogonie. Kraje naszego regionu rozwiązały problem w latach 90. XX wieku

  Większość krajów naszego regionu poradziła sobie ze zwrotem znacjonalizowanych nieruchomości jeszcze w latach 90. poprzedniego stulecia. Po 1989 r. z kwestią reprywatyzacji musiały się zmierzyć wszystkie państwa byłego bloku wschodniego.

 • ​"Washington Post": Niemcy nowym eldorado dla imigrantów

  ...przeciętny Niemiec, pisze gazeta. Wyjątek w perspektywie europejskiej Jak przypomina WP, o ile kanclerz Helmut Kohl swego czasu zarzekał się jeszcze, że "Niemcy nie są krajem napływowym", o tyle kanclerz...

 • Dominacja Niemiec może doprowadzić do rozpadu UE

  W Unii Europejskiej mamy dziś do czynienia z ekonomiczną, gospodarczą i polityczną dominacją Niemiec. I to jest praźródło napięć oraz sił odśrodkowych dezintegrujących Europę - twierdzi Henri Malosse, były przewodniczący Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego.

 • 623 kilometry poniżej czterech godzin

  Niemiecka kolej może pochwalić się nową superszybką trasą. Dzięki niej podróż z Berlina do Monachium skróci się o dwie godziny.

 • Karski: Tu nie ma przedawnienia. Żaden normalny Niemiec nie odwołuje się do nazizmu

  Niewyjaśnienie sprawy reparacji nie pomaga Niemcom. Oni to wiedzą, dlatego podchodzą do sprawy poważnie. Z Karolem Karskim rozmawia Grzegorz Osiecki.

 • "Forbes" :Merkel liderem Europy?

  Amerykański magazyn ekonomiczny "Forbes" uznał w tym roku 59-letnią Niemkę za najbardziej wpływową kobietę na świecie. "Economist" w najnowszym wydaniu apelował do Niemców, by wybrali Merkel na swojego kanclerza i równocześnie "lidera Europy".

 • Niemcy nie pomagają Europie. Pomagają bankom

  Wyjście Grecji ze strefy euro będzie dobre dla Europy. Euro przestanie się dewaluować, nie będziemy toczyć walk politycznych. Nie demonizujmy też skutków bankructwa Grecji. Przestańmy rozpaczać nad krajami PIIGS, to małe kraje - stanowią 25 proc. niemieckiej gospodarki - mówi w wywiadzie niemiecki ekonomista prof. Matthias Otte.

 • Kryzys: Presja na Berlin jest ogromna!

  Ministrowie finansów strefy euro mają dziś zdecydować, czy Grecja może otrzymać kolejną transzę pożyczki. Spotkanie odbędzie się o 14:.00 w Brukseli, kilka godzin przed rozpoczeciem unijnego szczytu.

 • O polityce kredytowej Chin, działalności funduszy finansowych wysokiego ryzyka oraz liberalizacji handlu dyskutowali na spotkaniu w Werder pod Poczdamem ministrowie finansów siedmiu najsilniejszych gospodarczo państw świata oraz Rosji. Niemcy przewodniczą w tym roku Grupie Ośmiu (G8).