• Informacje na temat:

  kantor wymiany walut

Artykuły na temat: kantor wymiany walut
 • Masz kredyt w innej niż polska walucie, a raty, które płacisz, zawsze wydają się wyższe niż kurs walutowy sprawdzany w dniu spłaty raty? To wina tzw. spreadu.

 • Na co uważać, kupując walutę w kantorze

  Do początku wakacji zostało już tylko kilka dni. Osoby, które zamierzają spędzić urlop za granicą już niedługo odwiedzą kantory walutowe. Expander podpowiada cztery proste kroki, dzięki którym nie damy się oszukać przy wyminie walut i uzyskamy atrakcyjny kurs przewalutowania.

 • ...w lokalnej walucie. Są wprawdzie miejsca, gdzie sprzedawcy chętnie przyjmą złotówki lub euro, ale zastosowany kurs może być niekorzystny. Lepiej zatem wymienić pieniądze w kantorze i płacić miejscową walutą. Gotówka ma jedną wadę – w razie kradzieży tracimy środki do życia. Można zabrać czeki podróżne. W razie ewentualnej kradzieży nie tracimy pieniędzy, bo mogą zostać zrealizowane jedynie...

 • Internetowe kantory zwiększają obroty

  Polacy coraz chętniej wymieniają waluty online. Obroty e-kantorom napędzają polityczne turbulencje oraz wyprzedaże w zagranicznych e-sklepach.

 • ..., z którego będziemy wysyłali pieniądze na wymianę, i konta walutowego do spłaty kredytu, na które kantor ma je odesłać po wymianie. Później przelewamy złotówki na wskazane konto w kantorze. Ponieważ kantory internetowe posiadają rachunki w wielu bankach, swoje pieniądze zwykle już po chwili zobaczymy w serwisie internetowym kantoru. Później zlecamy dyspozycję kupna waluty i czekamy na przelew. Cała...

 • Najmniejsze kantory wymiany walut będą powstawać najszybciej

  W Polsce ma bardzo szybko zwiększać się liczba terminali płatniczych. Kojarzymy je przede wszystkim z płatnością kartą bankową. Jednak terminal ma wiele dodatkowych opcji, które były słabo wykorzystywane. Taka opcja, to kantor walutowy.

 • ...w kantorze i płacić miejscową walutą. Gotówka ma jedną wadę – w razie kradzieży tracimy środki do życia. Można więc zabrać czeki podróżne. Mają tę zaletę, że w razie ewentualnej kradzieży nie tracimy pieniędzy, bo mogą zostać zrealizowane jedynie przez właściciela. W razie ich utraty nowe dostajemy w ciągu 24 godzin. Ceną za bezpieczeństwo jest jednak nieco gorszy kurs wymiany ich na gotówkę. Kolejnym...

 • Poczta Polska uruchomiła internetowy kantor, z którego mogą korzystać klienci indywidualni i firmy - poinformowała w poniedziałek spółka. Dodano, że klienci mogą korzystać m.in. z darmowych przelewów w złotych do wszystkich banków, a także walutowych do niektórych polskich banków.

 • W firmach rośnie liczba nadużyć popełnianych przez białe kołnierzyki

  ...strefa, czyli przestępczość zorganizowana, mafie gospodarcze. To już nie jest Pruszków i Wołomin, mafie, które obrabowywały kantory wymiany walut. Teraz mamy do czynienia z białymi kołnierzykami...

 • Transakcje związane z wymianą niewielkiej ilości gotówki nie wymagają od konsumenta większej uwagi. Ale gdy w grę wchodzą większe kwoty, o zawartość portfela powinni zatroszczyć się jednak właściciele firm dysponujący obcą walutą, kredytobiorcy oraz ci, którzy nie zarabiają w złotówkach.