• Informacje na temat:

  kantory ceny euro

Artykuły na temat: kantory ceny euro
 • .... – W Polsce opłaca się kupić euro, dolary i funty brytyjskie. Przepłacić natomiast można za waluty Egiptu, Chorwacji, Turcji oraz Bułgarii. Transakcje takimi walutami są dość rzadkie. Kantory istotnie(...) najlepiej zabrać dolary, choć honorowane jest też i euro, i brytyjski funt. Jednak ceny w sklepie czy na bazarze najczęściej podawane są w funtach egipskich i w dolarach. Jeśli będziemy mieć przy sobie...

 • Internetowe kantory zwiększają obroty

  Polacy coraz chętniej wymieniają waluty online. Obroty e-kantorom napędzają polityczne turbulencje oraz wyprzedaże w zagranicznych e-sklepach.

 • ...z kantoru. Organizacje kartowe mają swoje kursy, banki swoje i stosują te lepsze dla nich. Niektóre przeliczają podwójnie: jeśli rachunek płaci się w dolarach, to najpierw na euro, a dopiero potem na złote. A gdy wybiera się do kraju mającego własną walutę, bank może przewalutować Pani rachunek kilka razy. « Ceny jak w kantorach mają tylko BGK i Pekao, reszta banków ściągnie Pani z konta za 1000 euro czy...

 • Transakcje związane z wymianą niewielkiej ilości gotówki nie wymagają od konsumenta większej uwagi. Ale gdy w grę wchodzą większe kwoty, o zawartość portfela powinni zatroszczyć się jednak właściciele firm dysponujący obcą walutą, kredytobiorcy oraz ci, którzy nie zarabiają w złotówkach.

 • .... Może wyjazd rodzinny za granicę? To się opłaca, bo za dziecko do 2 lat nic nie płacisz (w większości biur), a za 12–14-letnie – część ceny. Gdy jesteś w wieku 50+, zniżka dla ciebie i osoby towarzyszącej wyniesie ok. 20 proc. (np. do Hiszpanii). 19. Wymień walutę najtaniej! W kantorach internetowych jest najkorzystniejszy kurs (np. na wymianie 100 euro oszczędzisz do kilkunastu złotych w porównaniu...

 • Polak i jego finanse cz. 5.: Wymieniaj pieniądze z głową

  Gdzie wymieniać walutę, by zaoszczędzić? Do wyboru dostępne są dzisiaj kantory tradycyjne, internetowe i oferta banków. Która z nich będzie najbardziej atrakcyjna?

 • Ceny ropy ciągle spadają. Rosja może mieć problemy

  Ceny europejskiej ropy Brent spadły poniżej psychologicznego poziomu 90 dol. za baryłkę. W ślad za spadają też ceny ropy amerykańskiej i rosyjskiej. Dzieje się tak mimo niestabilnej sytuacji w Iraku, czy na Ukrainie. Powodem jest m.in. słabnący popyt na surowiec.

 • Deutsche Bank kolejny rok z rzędu zapytał Polaków o preferowane sposoby płatności podczas zagranicznych urlopów. Z badania wynika, że choć gotówka zakupiona w polskim kantorze nadal jest uznawana za najwygodniejszą formę płacenia, to jej popularność w porównaniu do ubiegłego roku spadła. Niemal co czwarty Polak na zagranicznych wakacjach woli płacić kartą kredytową, a co piąty chętnie posługuje się w tym celu kartą debetową. Częściej też korzystamy z bankomatów na miejscu, ale pod warunkiem,...

 • Wraz ze spadkiem cen ropy naftowej spada rubel

  Rubel traci coraz bardziej na wartości, Bank Centralny Federacji Rosyjskiej nie chce go dalej wspierać. Zależność Rosji od eksportu energii dawno nie była tak widoczna, jak dziś.

 • Myślisz o nowej elektronice? Kupując za granicą, możesz sporo zaoszczędzić

  Według danych CBOS, tylko w ub. r. niemal co drugi Polak robił zakupy w sieci. To dwukrotnie więcej niż jeszcze sześć lat temu. Klienci najczęściej kupują elektronikę, odzież, książki i kosmetyki.