• Informacje na temat:

  kapitał

Artykuły na temat: kapitał
 • Michał P. przepracował czterdzieści lat. Za dwa lata wybiera się na emeryturę, postanowił więc skompletować dokumenty potrzebne do ustalenia kapitału początkowego. Podwyższa on emeryturę tych, którzy byli zatrudnieni przed 1999 rokiem. I tu zaczęły się problemy. Michał pracował w kilkunastu przedsiębiorstwach: państwowych, prywatnych i spółdzielniach, ale w domu znalazł...

 • Kapitał z zagranicy płynie do Polski

  W I kw. 2017 r. zarejestrowano prawie 2 tys. nowych firm z udziałem kapitału zagranicznego. Szykuje się kolejny rekordowy rok - pisze "Puls Biznesu".

 • Jak ustalić kapitał początkowy

  Także dla starszych ZUS obliczy kapitał początkowy ubezpieczonym urodzonym po 31.12.1948 roku. Ustali go także dla starszych, którzy po raz pierwszy składali wniosek o emeryturę po 31.12.2008 roku(...) wyższą emeryturę, złóżmy wniosek o obliczenie kapitału początkowego. Mają do niego prawo wszyscy ubezpieczeni, którzy pracowali przed 1999 rokiem. Pracodawcy przesyłali bowiem do ZUS zbiorcze...

 • Repolonizacja banków nabiera tempa. W Polsce udział kapitału zagranicznego ponaddwukrotnie wyższy niż na Zachodzie

  W polskim sektorze bankowym kapitał zagraniczny ma ok. 60 proc. udziału, w krajach zachodnich to ok. 25 proc. Wiele wskazuje na to, że i w Polsce proporcje będą się zmieniać. Wiele zachodnich banków zmaga się z problemami i wręcz rozważa sprzedaż swoich aktywów w Polsce.

 • Kapitał początkowy jest lub będzie częścią emerytury osób, które pracowały przed 1999 roku. Wtedy weszła w życie reforma emerytalna. Od tego czasu składki na ubezpieczenie społeczne są zapisywane na imiennych kontach w ZUS. Wcześniej były odprowadzane, ale ich nie ewidencjonowano. ZUS nie może więc ustalić, kto ile wpłacił. Właśnie po to, by uwzględnić wcześniejsze składki, wylicza się kapitał...

 • Czy kapitał ma narodowość? "Polski wzrost gospodarczy jest pewną iluzją"

  Z raportu "Kapitał zagraniczny: czy jesteśmy gospodarką poddostawcy?" Fundacji Kaleckiego wynika, że Polska jest krajem relatywnie silnie uzależnionym od zagranicznego kapitału. Nasuwa się kluczowe pytanie - to dobrze czy źle i czy kapitał ma narodowość?

 • Pani Małgosi zostało kilka miesięcy do emerytury. W informacji od ZUS o zgromadzonych składkach zaznaczono, że nie ma naliczonego kapitału początkowego.

 • Giełda Papierów Wartościowych podsumowuje projekt "Kapitał dla rozwoju"

  Ponad 1200 osób wzięło udział w projekcie "Kapitał dla rozwoju" organizowanym przez GPW we współpracy z partnerami.

 • Zmieniły się zasady wyliczania kapitału początkowego. Są one korzystne zarówno dla przyszłych, jak i obecnych emerytów, którzy mają wyliczone świadczenia na tzw. nowych zasadach.

 • Im więcej węgla, tym trudniej o kapitał. Eksperci krytycznie o kursie polskiego rządu

  Coraz więcej inwestorów wycofuje się z węgla. Rezygnację z inwestycji w tę branżę ogłosił teraz Allianz, największe towarzystwo ubezpieczeniowe na świecie. Eksperci przestrzegają przed inwestowaniem w węgiel.