• Informacje na temat:

  kapitał banków

Artykuły na temat: kapitał banków
 • Nasze banki czekają. Duże ryzyko zwolnień

  Zwolnienia zapowiedziało już kilka banków, m.in. Citi Handlowy i Nordea. Mimo to, że polski sektor bankowy radzi sobie całkiem nieźle. Szczególnie na tle banków europejskich. Jednak problemy mogą pojawić się również w Polsce, przede wszystkim ze względu na sytuację w strefie euro i kolejne rekomendacje nadzoru.

 • Repolonizacja banków nabiera tempa. W Polsce udział kapitału zagranicznego ponaddwukrotnie wyższy niż na Zachodzie

  W polskim sektorze bankowym kapitał zagraniczny ma ok. 60 proc. udziału, w krajach zachodnich to ok. 25 proc. Wiele wskazuje na to, że i w Polsce proporcje będą się zmieniać. Wiele zachodnich banków zmaga się z problemami i wręcz rozważa sprzedaż swoich aktywów w Polsce.

 • Strategia wynagrodzeń, która doprowadziła do bankructwa banki z Wall Street

  W marcu 2008 roku upadł najmniejszy z pięciu banków inwestycyjnych Wall Street - Bear Stearns. Spółka została przejęta przez konglomerat finansowy JP Morgan Chase.

 • Polskie banki w obcych rękach

  - Banki w Polsce trzeba udomowić, by jak najwięcej z nich było kontrolowanych przez nasz kapitał - uważa Stefan Kawalec, były wiceminister finansów, na którego powołuje się "Gazeta Polska Codziennie".

 • Czy zabraknie pracy dla programistów? Prognoza na 2020 rok

  ..., a jednocześnie charakteryzują się stosunkowo małym procentem kosztów (76,7 proc.), więc mają do dyspozycji kapitał na podwyżki albo dodatkowy program socjalny. Dla porównania, w całej gospodarce udział...

 • GW: Z Polski znikną małe banki

  Proces konsolidacji polskiego sektora bankowego trwa. Spodziewam się, że z rynku całkowicie znikną małe banki, mówi "Gazecie Wyborczej" prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło.

 • ...odsetki. Często pożyczki z parabanków są oprocentowane miesięcznie, a nawet tygodniowo! Oto przykłady niedozwolonych umów. Pożyczka 2500 zł na okres 30 dni, oprocentowanie 16 proc. miesięcznie. Po(...) o podpisanie weksla in blanco dla zabezpieczenia spłaty. Lepiej tego nie rób! Wyjaśniamy dlaczego. Kwota, jaka zostanie wypisana na wekslu, może obejmować nie tylko kapitał i odsetki, ale również wszelkie...

 • Banki walczą z państwem. Bo tracą krocie

  Szykuje się 500 pozwów przeciw państwu węgierskiemu w związku z nową ustawą o kredytach walutowych.

 • ...część pożyczonego kapitału, natomiast kwota odsetek jest z każdą ratą nieco niższa – dlatego łączna wysokość raty spada. Problem polega jednak na tym, że w pierwszych latach raty są sporo wyższe niż(...) wielu różnych kredytów bankowych. Porównywarki to doskonałe współczesne narzędzia ułatwiające orientację w świecie kredytów bankowych. Gromadzą one informacje pochodzące z kilkunastu banków...

 • Koniec ratowania banków przez podatnika. Nowe przepisy uderzą w Polskę?

  Rządy nie chcą płacić za błędy bankowców, dlatego nakładają na banki nowe normy bezpieczeństwa. Mogą się one okazać kosztowne nie tylko dla największych międzynarodowych grup, lecz także dla banków w Polsce.