• Informacje na temat:

  kapitał ludzki

Artykuły na temat: kapitał ludzki
 • Podsumowanie Raportu WskaźnikiHR 2017 dla sektora produkcyjnego

  Za nami trzecia edycja Raportu WskaźnikiHR, w której wzięło udział 176 firm z całej Polski. W raporcie za rok 2016 przedstawiliśmy wyniki 41 wskaźników z takich obszarów jak: fluktuacja, absencja, efektywność pracy i inwestycje w kapitał ludzki. Najliczniejszą grupą w badaniu stanowiły firmy produkcyjne (54 proc.), których wyniki omówiono w poniższym tekście.

 • Ile jest warte ludzkie życie? Wstrzymajcie oburzenie

  Nie uratujesz wszystkich, ale ocal tylu, ilu możesz - to podstawowa lekcja płynąca z ekonomicznej wyceny ludzkiego istnienia.

 • Sytuacja większości firm poprawiła się. Wyzwaniem pozostaje brak pracowników

  .... Polaków świadczy pracę w gospodarce i jest to najwyższe wskazanie w historii badań GUS, jednak w Polsce kapitał ludzki jest wykorzystywany mniej efektywnie niż np. w Czechach.

 • Cohen: W siedzibie JP Morgan w Polsce będzie pracować ok. 3 tys. osób

  Decyzja o ulokowaniu w Polsce jednej z siedzib JP Morgan to dowód zaufania do naszej gospodarki - ocenił wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. - JP Morgan widzi w Polsce kapitał ludzki, przygotowany do wyzwań przyszłości - dodał dyrektor zarządzający JP Morgan Steve Cohen.

 • Bieńkowska: Uruchamiamy 500 mln zł wsparcia dla młodych na rynku pracy

  ...- Około 500 mln zł z funduszy unijnych zostanie przeznaczonych na wsparcie ludzi młodych na rynku pracy - poinformowała w środę minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska. Pieniądze pochodzą z przesunięć w ramach programu Kapitał Ludzki.

 • Blachotrapez kontynuuje ekspansję

  Blachotrapez, największy w Polsce producent blaszanych pokryć dachowych, planuje za cztery-pięć lat być firmą dwa razy większą niż teraz. - Na taki wzrost pozwoli model biznesowy, który łączy nowe podejście do zarządzania, innowacje, inwestycje w kapitał ludzki i... piłkę nożną - mówi Rafał Michalski, prezes Blachotrapezu.

 • To nie jest kraj dla młodych i zdolnych. Polscy uczniowie chcą wyjechać na Zachód

  Opinia o chęci wyjazdu młodych Polaków z kraju, wynika z najnowszej edycji badań bilansu kapitału ludzkiego (BKL) Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości we współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim.

 • Zagraniczny kapitał płynie do Polski. Kolejnych inwestorów przyciągnie prostsze prawo

  Rośnie zainteresowanie polskim rynkiem wśród zagranicznych firm. Kapitał płynie nie tylko do Warszawy, lecz także do pozostałych regionów. Zdaniem Jerome'a Lafuite'a z Grafton Recruitment, aby przyciągnąć kolejnych inwestorów powinniśmy jednak ściślej współpracować z pozostałymi krajami Europy Środkowej. Pozwoli to na zwiększenie naszej konkurencyjności wobec innych regionów świata. Konieczne

 • Długotrwałe bezrobocie bolączką polskiego rynku pracy

  ...dłużej niż 12 miesięcy. Kluczem do zapewnienia stabilności kapitału ludzkiego na najbliższe lata jest aktywizacja tej grupy osób i przywracanie na rynku pracy.

 • Łódź jedną z najbardziej pożądanych lokalizacji inwestycyjnych w Polsce

  Kapitał ludzki, dostępność wykwalifikowanych kadr, sprawna współpraca z władzami miasta i uniwersytetami, niskie koszty wynajmu biur - to wszystko powoduje, że Łódź jest w tej chwili jedną z najbardziej pożądanych lokalizacji inwestycyjnych w Polsce. W mieście prężnie rozwijają się centra usług wspólnych, branża IT i farmaceutyka. Szansą dla lokalnego rynku jest też wymiana handlowa z Chinami