• Informacje na temat:

  kapitał początkowy zmiany

Artykuły na temat: kapitał początkowy zmiany
 • Kapitał początkowy jest lub będzie częścią emerytury osób, które pracowały przed 1999 roku. Wtedy weszła w życie reforma emerytalna. Od tego czasu składki na ubezpieczenie społeczne są zapisywane na(...) udokumentować lata pracy i ówczesne zarobki. Od tego zależy wysokość emerytury. Kapitał początkowy wylicza się na podstawie informacji o stażu pracy i zarobkach z: dowolnych kolejnych 10 lat pracy przed 1999

 • Już za niecały miesiąc w życie wejdzie ustawa obniżająca wiek emerytalny. Od 1 października świadczenie mogą otrzymać kobiety, które ukończyły 60 lat oraz mężczyźni po 65. roku życia - łącznie około 330 tys. kolejnych uprawnionych osób .

 • Jak wyliczyć wyższy kapitał początkowy

  Kilka lat temu wyliczyłam kapitał początkowy, by mieć tę formalność z głowy, gdy będę przechodzić na emeryturę. Słyszałam jednak, że zasady wyliczania tego kapitału zmieniły się i są teraz korzystniejsze. Na czym polegają te zmiany?

 • Dziś rozpoczyna się posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej, na którym prawdopodobnie nie dojdzie do zmiany kosztu pieniądza. Rynkowy konsensus zakłada ponownie. Decyzja zostanie opublikowana dnia jutrzejszego.

 • Jak ustalić kapitał początkowy?

  Kolejne zmiany zasad ustalania kapitału początkowego są bardziej korzystne i dla przyszłych, i dla obecnych emerytów. Trzeba jednak wystąpić o jego przeliczenie.

 • Sejm: Kluby zapowiedziały poparcie noweli dot. emerytur i rent z FUS

  Posłowie wszystkich klubów zapowiedzieli we wtorek poparcie dla projektu noweli ustawy o emeryturach i rentach z FUS. Przewiduje on doprecyzowanie zasad wyliczania kapitału początkowego oraz wysokości świadczenia emerytalnego.

 • Jesienią idę na emeryturę. Słyszałam, że wyliczenie jest korzystne dla kobiet, które wychowały dzieci. Obejmie mnie to, jeśli mam ustalony kapitał początkowy z urlopami na dwoje dzieci? Ilona K., Busko.

 • Raport bieżący nr 27/2014 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe NINIEJSZY MATERIAŁ NIE JEST PRZEZNACZONY...

 • ...ukończenia powszechnego wieku emerytalnego. Nie dotyczy emerytur częściowych, pomostowych i nauczycielskich świadczeń kompensacyjnych. Kapitał początkowy To część emerytury(...) ubezpieczeniu społecznemu lub studiowały. Kapitał początkowy można wyliczyć w dowolnym momencie, niekoniecznie tuż przed przejściem na emeryturę. Mamy też prawo ponownie go przeliczyć, aby skorzystać...

 • Wydarzeniem środy, tygodnia, grudnia, jak również i tego roku, jest kończące się dziś posiedzenie amerykańskiej Rezerwy Federalnej (Fed). Powszechnie oczekuje się pierwszej od dekady podwyżki stóp procentowych. To już jest w cenach. Dla rynków kluczowe będzie to, jaki komunikat jednocześnie wyśle Fed.