• Informacje na temat:

  kapitalizacja

Artykuły na temat: kapitalizacja
 • ...pensje, o wysokości ponad 1 mln zł otrzymały osoby zarządzające spółkami, których kapitalizacja rynkowa wyniosła 100 mln zł i więcej. Natomiast menedżerowie średnich spółek o wartości rynkowej 50-99,9

 • Od 1 stycznia 2015 r. obowiązują nowe regulacje w zakresie tzw. "niedostatecznej kapitalizacji", wprowadzone ustawą z dnia 29 sierpnia 2014 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1328 ze zm.).

 • ..., a w drugim roku od wartości powiększonej o odsetki za pierwszy rok (tzw. kapitalizacja odsetek). Odsetki są wypłacane po zakończeniu oszczędzania.

 • Andrzej Sadowski: Gdyby składki emerytalne nie były czystym podatkiem, to podlegałyby kapitalizacji i dziedziczeniu

  Według prezydenta Centrum im. Adama Smitha, ZUS przestał być instytucją ubezpieczeniową na początku PRL-u. Politycy zaś wprowadzają obywateli w błąd co do wysokości emerytur, które od dwóch dekad są obniżane. Najwyższa Izba Kontroli już kilka lat temu uprzedzała, że w przyszłości może zabraknąć środków na świadczenia. Emerytury za kilka lat nie będą miały żadnego związku z ilością pieniędzy, które zabiera nam dziś ZUS.

 • 514 000 ludzi w kraju ma pracę tylko dzięki nim

  ....). Microsoft, Cisco i GE osiągnęły taką kapitalizację w 1999 r. w szczycie bańki internetowej. Microsoft jest jedyną spółką, która osiągnęła wartość 600 mld dol. Teraz jego kapitalizacja to "zaledwie" 267(...) temu kapitalizacja wyniosła 10 mld dol. Krzysztof Mrówka Biznes INTERIA.PL jest już na Facebooku. Dołącz do nas i bądź na bieżąco z informacjami gospodarczymi...

 • Polscy budowlańcy liderami w Europie

  W najbliższych latach cała branża budowlana będzie rozwijać się w dynamicznym tempie w naszym kraju. Już teraz zamówienia i kapitalizacja spółek rosną, a inwestorzy giełdowi coraz lepiej postrzegają cały sektor.

 • Zarabiasz? Pomyśl o zabezpieczeniu przyszłości

  Z przeprowadzonych w Polsce badań wynika, że Polacy nie zawsze myślą o przyszłości. Tylko nieliczni odkładają pieniądze z myślą o emeryturze. By jednak oszczędzać, wcale nie musisz posiadać dużych dochodów – oszczędzać można nawet niewielkie kwoty.

 • Sztuka przetrwania

  Jastrzębska Spółka Węglowa odprowadziła w roku 2015 więcej podatków i opłat niż dziś wynosi jej kapitalizacja. JSW podniesie się z kolan, czy raczej da się rozłożyć na łopatki? Gdy akcje JSW debiutowały na GPW w lipcu 2011 roku, wyceniano ją na 14 mld zł; obecna kapitalizacja to zaledwie miliard.

 • Zarabiasz i chcesz oszczędzać? Załóż konto oszczędnościowe

  Lokaty nadal są popularnymi produktami bankowymi, jednak coraz więcej osób zaczyna wybierać konta oszczędnościowe, które dają dużo swobody klientowi, w tym możliwość wypłaty środków.

 • Top 100: Zaskakujący skok Apple

  Najnowszy raport firmy doradczej PwC przedstawia ranking 100 największych światowych spółek pod względem wartości rynkowej. Analiza uwzględnia zmiany kapitalizacji przedsiębiorstw w okresie od końca I kwartału 2009 r. do końca I kwartału 2015 r., w tym dynamikę i trendy w ujęciu globalnym, krajowym i sektorowym.