• Informacje na temat:

  kara śmierci

Artykuły na temat: kara śmierci
 • ...dodatkowych kosztów można skrócić pobyt w sanatorium z powodu własnej choroby, choroby lub śmierci członka najbliższej rodziny lub przyczyn leżących po stronie sanatorium.

 • Na Białorusi dwaj agenci nieruchomości zostali skazani na karę śmierci. Sąd w Mohylewie na wschodzie kraju uznał ich winnymi zabójstwa sześciu osób i planowania zabicia kolejnych trzech.

 • Za łamanie praw pracowniczych można nawet trafić do więzienia

  ...stosunku pracy, gdy przepisy w ogóle na to nie pozwalają. Inna kara porządkowa Kolejne z wykroczeń polega na wymierzeniu pracownikowi innej kary niż przewiduje to kodeks pracy (upomnienie, nagana, kara(...) uznane za wykroczenie. Wykroczeniem nie będzie z kolei ukaranie pracownika jedną z kar wymienionych w kodeksie pracy, ale za inny czyn, niż wynika to z przepisów, czy wymierzenie mu wyższej kary...

 • Senatorowie za karą 25 lat więzienia za wyłudzenia VAT

  Poprawa ściągalności podatków może w 2017 r. przynieść budżetowi więcej niż 10 mld zł, które zaplanował rząd - ocenił dla PAP Leszek Skiba, wiceminister finansów. Dodał, że zmiana dotycząca wpływów z LTE zbliża prognozę deficytu sektora w tym roku do 2,8 proc. PKB.

 • Gdy lekarz popełnił błąd

  ...o przewiezieniu dziecka do kliniki w Łodzi. Na transport czekali 3 godziny. Dziewczynka zmarła. W nocy z 16 na 17 stycznia w szpitalu we Włocławku doszło do śmierci nienarodzonych bliźniąt. Prawdopodobna(...) prawa. Wielu lekarzy za swoją pracę powinno stać na piedestale. Ale dobro, które czynią, nie może być ochronnym parasolem nad wszystkimi. Udokumentowane przypadki tuszowań powinny być surowo karane...

 • Prezydent Duda dla "DGP": Zaskoczyło nagłe pojawienie się ustawy o IPN, a potem tempo prac nad nią

  mln Polaków narodowości polskiej. Za pomoc Żydom groziła kara śmierci - mówi w rozmowie z Piotrem Zarembą prezydent Andrzej Duda.

 • ...przyczyniło się do śmierci pacjentki, trzeba je poddać ocenie karno-prawnej. Niekoniecznie ta pacjentka powinna leżeć 2 minuty na ziemi. Dlatego wszczęliśmy śledztwo w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci.

 • Paliwa stałe - koniec mieszania i polewania węgla!

  Za złamanie zakazu grozi kara do pół miliona złotych, a nawet trzy lata więzienia. Nowe przepisy mają wejść w życie po upływie sześciu miesięcy od dnia ogłoszenia.

 • ...mieszkanie w spadku. Oczywiście zostanie on właścicielem nieruchomości dopiero po śmierci ciotki. By przepisać konkretną rzecz na wskazaną osobę, siostra musi sporządzić u notariusza (koniecznie!) testament...

 • Znaleziono zwłoki byłego szefa nadzoru banku; był skazany za korupcję

  Miguel Blesa, skazany za korupcję b. szef rady nadzorczej banku Caja Madrid, wchodzącego teraz w skład czwartej co do wielkości hiszpańskiej grupy bankowej Bankia, został w środę rano znaleziony martwy z raną postrzałową klatki piersiowej - podała Guardia Civil.