• Informacje na temat:

  kara za brak kasy fiskalnej

Artykuły na temat: kara za brak kasy fiskalnej
 • Nowe kasy rejestrujące tuż-tuż

  We wrześniu 2017 r. minister rozwoju i finansów przedstawił projekt zmian do ustawy o VAT. W projekcie tym przedstawiano przepisy, które mają wprowadzić system kas on-line. W dniu 19 grudnia 2017 r. pojawiła się kolejna wersja projektu ustawy o zmianie ustawy o VAT oraz ustawy - Prawo o miarach. Co przewiduje najnowszy projekt resortu?

 • Ponad 70 mandatów za sprzedaż usług z pominięciem kasy fiskalnej wystawili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS), którzy w szczycie sezonu wymiany opon skontrolowali prawie 300 zakładów wulkanizacyjnych w woj. śląskim.

 • Wielki atak na szarą strefę. Policja sprawdzi, czy sprzedawca wydał paragon

  Sprzedaż nie została zarejestrowana? Już wkrótce zajmie się tym nie tylko fiskus, lecz także inne służby.

 • Urzędy skarbowe sięgają po coraz bardziej wyrafinowane metody walki z nieuczciwymi przedsiębiorcami. W ostatnim czasie na celowniku znaleźli się... nowożeńcy. Przeprowadzona w Ostrowcu Świętokrzyskim akcja urzędu skarbowego objęła kilkadziesiąt par, które zawarły związek małżeński w 2016 r.

 • Żarty się skończyły, fiskus zaczyna naloty

  Część przedsiębiorców, korzystając ze wzmożonego ruchu turystycznego w czasie wakacji, próbuje oszukać fiskusa i sprzedaje towary poza ewidencją. Niektórzy nawet nie mają kasy fiskalnej, część jej nie używa, a jeszcze inni nabijają na nią tylko niektóre artykuły.

 • 150 zł - tyle najmniej zapłacisz za niewydanie paragonu

  Jeśli nie ominął cię obowiązek stosowania kasy fiskalnej, pamiętaj o każdorazowej dokumentacji sprzedaży i wydaniu paragonu. Sprzedaż na tzw. zeszyt może być kosztowna. Taki czyn stanowi wykroczenie skarbowe, a niekiedy nawet przestępstwo skarbowe.

 • Fiskus obłowi się na kasach!

  - 1 maja wchodzą w życie przepisy nakazujące rejestrację obrotów za pomocą kas fiskalnych m.in. w gabinetach lekarskich i kancelariach prawnych. Resort finansów szacuje, że w związku z tym ok. 150 tys. podatników powinno uruchomić kasy fiskalne.

 • Pamiętaj o paragonie - możesz zapłacić mandat

  W związku z rozpoczęciem ferii zimowych pod lupę skarbówki trafią m.in. przedsiębiorcy z miejscowości turystycznych. W związku z akcją "Weź paragon" powinni liczyć się ze zwiększoną liczbą kontroli. Niewydanie paragonu może zakończyć się mandatem o wartości od 168 do 3360 zł - przypomina Tax Care.

 • Ferie zimowe pod lupą fiskusa

  Po zmianach w zakresie stosowania kas fiskalnych wszyscy przedsiębiorcy muszą pilnować o połowę niższego niż w 2012 r. limitu obrotu uprawniającego do zwolnienia, który w tym roku wynosi tylko 20 tys. złotych. Za naruszenie tego obowiązku grożą kary finansowe. W związku z rozpoczęciem ferii zimowych pod lupę kontroli skarbowej trafią m.in. przedsiębiorcy z miejscowości turystycznych.

 • Wreszcie prostowanie VAT-u

  Projekt nowelizacji ustawy o podatku od towarów i usług (VAT) ponownie trafi do sejmowej komisji finansów publicznych. We wtorek Sejm omówił zmiany w drugim czytaniu.