• Informacje na temat:

  kara za nie wykazanie dochodu za 2012

Artykuły na temat: kara za nie wykazanie dochodu za 2012
 • Spóźnienie? Jak uniknąć kary fiskusa?

  Podatnicy, którzy nie wiedzą, czy zdołają ogarnąć swoje podatki do 30 kwietnia, ryzykują karę w wysokości kilkuset złotych. W razie wątpliwości lepiej złożyć PIT roczny w terminie, a potem go skorygować w maju, z wyjaśnieniem, bez żadnej kary - radził podatnikom Artur M. Brzeziński w trakcie czatu zorganizowanego przez CZATerię i serwis Biznes.INTERIA.PL. Poniżej zapis z rozmowy.

 • PIT 2012: Jak rozliczyć dochody z zagranicy?

  Co to jest rezydencja podatkowa? Jak wygląda metoda unikania podwójnego opodatkowania? Gościem CZATerii był Waldemar Knap, kierownik Zespołu Podatku Dochodowego od Osób Prawnych ECDDP, który radził jak prawidłowo uwzględnić dochody z pracy za granicą w zeznaniu rocznym PIT. Poniżej zapis z rozmowy.

 • W 2013 roku wyższe kary za niewłaściwe rozliczenie z fiskusem

  Od stycznia wzrosły kary za przestępstwa i wykroczenia skarbowe. Jednocześnie podwyższona została ustawowa kwota niezapłaconego podatku, która przesądza o tym, że dany czyn stanowi przestępstwo. Zmiany to efekt wzrostu minimalnego wynagrodzenia w gospodarce.

 • Zapłać podatek w terminie i uniknij kary finansowej

  Każdy z nas musi pamiętać o kilku, a czasem nawet kilkunastu terminach zapłaty podatku rocznie. Łatwiej jest, gdy wpłata dotyczy systematycznie wpłacanych kwot, np. na VAT czy podatek dochodowy. Jednak są czynności, które zdarzają się zupełnie sporadycznie, a również rodzą obowiązek zapłaty podatku w określonym terminie. Tax Care przygotował zestawienie najczęściej płaconych podatków i terminy

 • Sprzedaż rzeczy z zyskiem jest opodatkowana i musi być uwzględniona

  Jeśli podatnik sprzedał w 2012 r. jakąś rzecz ruchomą (np. samochód, dzieło sztuki) w czasie krótszym niż pół roku po zakupie i osiągnął dochód - musi to rozliczyć w PIT. Dla celów kontroli podatkowej trzeba przechowywać też dowody zakupu i sprzedaży, na wypadek gdyby urząd skarbowy stwierdził, że podatnik chce uniknąć opodatkowania i zaniżył w rozliczeniu swój dochód.

 • Tylko do jutra czas na przekazanie pracownikom PIT-11

  Czwartek jest ostatnim dniem na przekazanie pracownikom i fiskusowi formularza PIT-11 zawierającego m.in. informacje o osiągniętych w 2012 r. dochodach. Nie trzeba robić tego osobiście - najpóźniej jutro dokument można wysłać pocztą. Za niewywiązanie się z tego obowiązku przedsiębiorca może być ukarany grzywną.

 • UOKiK ukarał Katowice za zmonopolizowanie kopania grobów

  Karę w wysokości ponad 8,4 tys. zł nałożył Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów na władze Katowic. UOKiK uznał, że należący do miasta zakład Katowickie Cmentarze Komunalne wbrew prawu zmonopolizował usługi kopania grobów na miejskich cmentarzach.

 • Brak PIT-11 nie zwalnia z rozliczenia podatku

  Nie otrzymałeś lub zgubiłeś PIT-11? Wyjeżdżałeś na urlop i nie zdążyłeś odebrać przesyłki z poczty? Brak PIT -11 nie zwalnia cię z obowiązku rozliczenia uzyskanego w 2011 roku dochodu. Jak najszybciej skontaktuj się z pracodawcą lub zleceniodawcą i poproś o przekazanie tego dokumentu albo jego duplikatu. Jeśli nie go uzyskasz, możesz posłużyć się danymi zawartymi w drukach ZUS-RMUA.

 • Do końca listopada rolnicy, którzy mają np. szklarnie, fermy, pasieki, wylęgarnie muszą poinformować urząd skarbowy o rozmiarach i rodzajach zamierzonej produkcji w 2012 roku.