• Informacje na temat:

  kardiologia polska

Artykuły na temat: kardiologia polska
 • Kolesiostwo i klanowość. Cała prawda o pracy lekarzy w Polsce

  Klanowość polskiego środowiska lekarskiego to tajemnica poliszynela. Młodzi medycy wskazują nepotyzm jako jedną z ważniejszych przyczyn zapaści systemu kształcenia. A jeśli go nie poprawimy, możemy się spodziewać katastrofy. Nie będzie miał nas kto leczyć.

 • Jak wydamy dodatkowe pieniądze na zdrowie?

  Ile pieniędzy potrzebuje polska ochrona zdrowia, aby przestało to być przedmiotem zmartwień środowiska medycznego, pacjentów i polityków? Czy mamy narzędzia pozwalające efektywnie wydawać dodatkowe środki przewidziane w tzw. ustawie 6 procent?

 • Ile zarabiają lekarze? Znamy raport o wynagrodzeniach w służbie zdrowia

  ...- 59,42 zł Położnictwo i ginekologia oddział - 59,96 zł Interna oddział - 60,31 zł Neurologia oddział - 62,12 zł Szpitalny Oddział Ratunkowy - 65,52 zł Kardiologia oddział - 69,10 zł Neonatologia oddział - 69,79 zł Anestezjologia znieczulenia - 74,04 zł Chirurgia ogólna oddział - 80,39 zł Intensywna terapia oddział - 86,84 zł Ortopedia oddział - 130,23 zł Kardiologia pracownia hemodynamiki - 159,28

 • Czy kardiolodzy obawiają się, że pakiet onkologiczny zabierze im pieniądze?

  O możliwość i konsekwencje przesunięcia środków z kardiologii na onkologię pytamy prof. Piotra Hoffmana, prezesa elekta Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

 • Kiedy Jolanta straciła pracę w banku, bardzo szybko przekonała się, że dla osoby mającej ponad 50 lat zdobycie nowej posady w Polsce jest równie prawdopodobne, jak trafienie szóstki w Lotto. Jedynym rozwiązaniem w tej sytuacji okazała się emigracja zarobkowa.

 • Kurs Medinice, spółki zajmującej się badaniami i komercjalizacją wynalazków z obszaru kardiologii, na otwarciu w dniu debiutu na NewConnect wzrósł o 0,15 proc. do 13,02 zł.

 • Pan hrabia i pielęgniarki. Po 5 latach studiów nie chcą być służącymi

  Nie chodzi wyłącznie o pieniądze. Pielęgniarki kończą 5-letnie studia, jednak lekarze cały czas widzą w nich tylko osoby mające usługiwać i im, i pacjentom - mówi w wywiadzie dla DGP Wojciech Szendzikowski, specjalista chorób wewnętrznych, lekarz izby przyjęć szpitala klinicznego w Łodzi.

 • Leki biopodobne mogą zrewolucjonizować służbę zdrowia. Mogą przynieść setki milionów złotych oszczędności w budżecie

  W Polsce dostęp do leczenia biologicznego - jednej na najnowocześniejszych terapii - ma niewielu pacjentów. Takie leki są opracowywane latami i bardzo kosztowne, przez co rzadko trafiają na listy refundacyjne.

 • Synektik - notowany na głównym rynku GPW wiodący w regionie Europy Środkowo-Wschodniej innowacyjny producent i dostawca inteligentnych produktów stosowanych w onkologii, kardiologii i neurologii - utrzymuje wysoką dynamikę wzrostu przychodów i wyników finansowych.

 • Synektik - notowany na głównym rynku GPW wiodący w regionie Europy Środkowo-Wschodniej innowacyjny producent i dostawca inteligentnych produktów stosowanych w onkologii, kardiologii i neurologii - wypracował w pierwszych trzech kwartałach br. 0,97 mln zł zysku netto podczas gdy rok wcześniej odnotował stratę na poziomie 0,18 mln zł.