• Informacje na temat:

  karnety tir rosja

Artykuły na temat: karnety tir rosja
 • Karnety TIR ważne tylko przy wjeździe z Finlandii i Białorusi

  Choć Rosja formalnie przedłużyła ważność karnetów TIR do końca czerwca 2014 roku, to jednak ich stosowanie jest możliwe tylko przy transporcie towarów z Finlandii. Na granicach Federacji Rosyjskiej z Polską, Łotwą, Estonią i Ukrainą nie są one honorowane.

 • Rosja przedłużyła ważność karnetów TIR

  Federalna Służba Celna (FTS) zawiadomiła Stowarzyszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych (ASMAP), operatora systemu TIR w Rosji, o przedłużeniu ich umowy o współpracy do 1 lipca 2014 roku - informuje w poniedziałek dziennik "Wiedomosti".

 • Ograniczenie przez Federalną Służbę Celną Rosji (FTS) obowiązywania jej nowych regulacji dotyczących karnetów TIR tylko do przejść granicznych na Syberii i Dalekim Wschodzie faktycznie oznacza odroczenie wprowadzenia ich w życie do 1 grudnia 2013 roku.

 • Czarne chmury nad transportem na Wschód

  Przewoźnicy drogowi protestują przeciwko planom zaprzestania przez rosyjską Federalną Służbę Celną (FTS) akceptowania międzynarodowych karnetów TIR i wprowadzenia wymogu dodatkowych gwarancji finansowych. Nowe przepisy miały wejść w życie od 14 sierpnia, zostały jednak przesunięte na 14 września.