• Informacje na temat:

  karta debetowa

Artykuły na temat: karta debetowa
 • ...1. Karta debetowa to po prostu karta płatnicza wydawana do rachunku bankowego. Służy do korzystania ze zgromadzonych na koncie środków. Dzięki karcie debetowej...

 • Karta debetowa czy kredytowa?

  Plastikowy pieniądz na dobre wyparł tradycyjne metody płatności. Posługujemy się zazwyczaj kartami kredytowymi oraz debetowymi. Wbrew pozorom te karty nie są identyczne. Co je różni i jaką warto mieć w swoim portfelu?

 • Są bezpieczniejsze od kart kredytowych, bo każda transakcja kartą debetową wymaga zgody banku.

 • "Gazeta Wyborcza": Co się stało z 5 mln kart kredytowych?

  Dekadę temu za hotel, w wypożyczalni samochodów czy za zakupy w internecie mogliśmy zapłacić tylko kartą kredytową. Dziś wystarczy do tego karta debetowa. To główna przyczyna lawinowej rezygnacji Polaków z kart kredytowych. Ale niejedyna - pisze w piątek "Gazeta Wyborcza".

 • Większość Polaków myśli, że do płatności w internecie można używać wyłącznie kart kredytowych. Uważamy, że karty debetowe (wydawane do konta) służą wyłącznie do wypłaty gotówki z bankomatu albo do płatności w sklepach. To nieprawda. W płatnościach internetowych nie ma już rozróżnienia na karty płaskie albo wypukłe. Co więcej, za e-zakupy można płacić kartami wirtualnymi (nie mamy ich w portfelu...

 • Płacenie kartą za granicą może kosztować nawet 189 zł

  Przeliczenia walutowe stosowane przez banki nie należą do najkorzystniejszych. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wymiana gotówki jeszcze przed wyjazdem, w kantorze tradycyjnym lub internetowym. Niestety za niektóre usługi za granicą da się zapłacić jedynie kartą kredytową. Expander sprawdził, z jakimi kosztami musimy się liczyć za transakcje bezgotówkowe, w poszczególnych bankach.

 • Mamy dobrą wiadomość dla właścicieli sklepów i punktów usługowych, w których można płacić kartami. Spadła opłata interchange pobierana...

 • Polak i jego finanse cz. 2.: Karta czy gotówka. Jak nie wpaść w pułapkę dodatkowych opłat za granicą?

  Wakacyjny wyjazd to najczęściej spore wydatki. Co zrobić, by podczas wyjazdu nie ponosić dodatkowych opłat za korzystanie z posiadanych kart płatniczych? Którą kartę wybrać - debetową czy kredytową? Być może najlepszym rozwiązaniem będzie zabranie wyłącznie gotówki?

 • Mamy dobrą wiadomość dla właścicieli sklepów i lokali usługowych. Sejm uchwalił właśnie obniżenie tzw. opłaty interchange. To danina jaką sklepy muszą płacić bankom z tytułu transakcji kartami płatniczymi.

 • PKO BP wprowadza karty z wizerunkami klubów Ekstraklasy

  Karty z wyeksponowanymi herbami klubów Ekstraklasy od 22 lutego są do nabycia dla klientów PKO Banku Polskiego; to jedyny taki produkt na rynku - poinformował wczoraj bank.