• Informacje na temat:

  karta dla rodziny wielodzietnej

Artykuły na temat: karta dla rodziny wielodzietnej
 • Mamy jedno dziecko, ale mąż ma jeszcze dwójkę z poprzedniego związku. Mieszkają one z pierwszą żoną. Komu w takiej sytuacji przysługuje Karta Dużej Rodziny?

 • Karta Dużej Rodziny zdobywa naszych rodaków

  Ponad 200 instytucji kulturalnych - muzeów, kin, teatrów, galerii sztuki, filharmonii i oper - włączyło się w program Karta Dużej Rodziny, która uprawnia rodziny wielodzietne do korzystania z systemu zniżek i ulg - poinformował PAP resort kultury.

 • Od kilku tygodni można ubiegać się o Kartę Dużej Rodziny umożliwiającą zakup tańszych biletów do niektórych muzeów czy ośrodków sportowych, zniżki na przejazdy komunikacją publiczną.

 • Karta Dużej Rodziny została podpisana

  Karta jest wydawana bezpłatnie na wniosek członka rodziny wielodzietnej przez wójta (burmistrza lub prezydenta miasta) właściwego ze względu na miejsce zamieszkania. Jedna osoba będzie mogła wnieść o przyznanie Kart wszystkim członkom rodziny.

 • Masz co najmniej troje dzieci? Teraz możesz liczyć na różne ulgi. Upoważnia cię do tego Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny. Co warto o niej wiedzieć?

 • Sejm przyjął ustawę o Karcie Dużej Rodziny

  Sejm przyjął w piątek ustawę o Karcie Dużej Rodziny, która uprawnia członków rodzin wielodzietnych do wielu zniżek i ulg. Do tej pory Karta funkcjonowała na mocy rządowego programu; od stycznia będzie mieć rangę ustawy, co ma zapewnić stabilność zaproponowanych w niej rozwiązań.

 • ..., to im i wszystkim dzieciom przysługuje Karta Dużej Rodziny. Gdzie złożyć wniosek? Wniosek o przyznanie dokumentu składamy w gminie właściwej dla miejsca zamieszkania (a nie zameldowania) jej(...) Dająca dostęp do wielu zniżek Karta Dużej Rodziny jest częścią programu wspierania rodzin wielodzietnych. Od 1 stycznia 2015 roku jest on realizowany na podstawie ustawy o Karcie...

 • Bez aptek nie będzie tańszych leków dla rodzin wielodzietnych

  Ograniczenie rodzinom wielodzietnym dostępności do tańszych leków z powodu nieuczestniczenia aptek w programie Karty Dużej Rodziny, uniemożliwia bezpośrednie wspieranie takich rodzin - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • Będzie więcej pieniędzy dla rodzin pobierających zasiłki rodzinne i dodatki! Po wakacjach można składać nowe wnioski.

 • Program Karta Dużej Rodziny coraz większy. Od 2019 roku więcej osób będzie mogło skorzystać ze zniżek

  Z systemu ulg oraz zniżek Karty Dużej Rodziny korzysta obecnie 451,7 tys. rodzin wielodzietnych - wynika z danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Stale przybywa zarówno rodzin zainteresowanych dołączeniem do programu, jak i partnerów biznesowych, którzy oferują im zniżki. Od 2019 roku nastąpią zmiany w przyznawaniu kart. Będą mogli je otrzymać także rodzice, którzy kiedykolwiek