• Informacje na temat:

  karta drogowa

Artykuły na temat: karta drogowa
 • ...pożyczonych 3 tysięcy zł, zapłacimy więc ok. 20 zł miesięcznie. Gdy przy użyciu karty kredytowej wypłacimy gotówkę z bankomatu, bank od razu zacznie naliczać odsetki. Nie tylko pomoc drogowa Coraz(...) z końcem, ofiarą oszczędzania często pada kultura. Ale na imprezy kulturalne można uzyskać zniżki. Np. Karta Seniora uprawnia do ulg m.in. w kinach, teatrach, centrach sportu i rekreacji. Z kartą...

 • W razie choroby - karta EKUZ

  Jesteś ubezpieczony i wyjeżdżasz za granicę? Masz prawo do korzystania z publicznej służby zdrowia w każdym kraju Unii Europejskiej, a także w Szwajcarii, Norwegii, Liechtensteinie i na Islandii. Dowodem ubezpieczenia ważnym za granicą jest EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego). Otrzymasz ją w oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia w miejscu swojego zamieszkania.

 • Wysokie kary finansowe utrudniają pracę ponad połowy polskich kierowców

  Transport drogowy to jedna z najprężniej rozwijających się gałęzi polskiej gospodarki. Jednocześnie branża wciąż zmaga się z brakiem kierowców zawodowych. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez firmę INELO, właściciele i osoby zarządzające w firmach z tego sektora za największe utrudnienia uznają wysokie kary finansowe podczas kontroli oraz eurobiurokrację. Czy kierowcy również wskazują na te problemy w swojej codziennej pracy?

 • Przełomowy moment dla płatności zbliżeniowych

  Jeszcze kilka lat temu wiele osób na tyle obawiało się płatności zbliżeniowych, że nacinało swoje karty, aby tę funkcję wyłączyć. Sytuacja się jednak zmieniła. Właśnie dokonuje się historyczny moment, gdy wartość takich płatności zaczyna przewyższać te dokonywane w tradycyjny sposób.

 • ...każda minuta. Gdy zginie karta zbliżeniowa, musimy działać szczególnie szybko, bo kartą tą można płacić za zakupy do 50 zł przez samo przyłożenie karty do czytnika, bez konieczności podawania PIN. Złodziej więc może ogołocić nasze konto. Karty kredytowe bez czipów również mogą być łakomym kąskiem dla złodziei, bo niektóre transakcje tymi kartami są możliwe tylko „na podpis”. Złodziej więc może...

 • Zgłaszanie wypadku przy prowadzeniu działalności pozarolniczej

  Osoba prowadząca własną działalność pozarolniczą, która uległa wypadkowi przy pracy, może skorzystać ze świadczeń z ubezpieczenia wypadkowego. W tym celu w pierwszej kolejności powinno nastąpić zgłoszenie wypadku. Dokonuje się tego w ZUS, który na tę okoliczność sporządza kartę wypadku będącą podstawą do wypłaty świadczeń wypadkowych.

 • Zginęła ci torebka, ukradziono ci portfel? Zacznij działać od razu. Unikniesz kłopotów, gdyby papiery i karty trafiły w niepowołane ręce.

 • Nadpłata podatku: Urząd skarbowy ma czas na zwrot do końca lipca

  Stan realizacji zwrotu nadpłaty PIT-a za 2014 r. można sprawdzić w internecie. Fiskus na rozliczenie rocznych zeznań złożonych przez podatników w terminie ma czas do końca lipca. Inaczej będzie w przypadku deklaracji skorygowanych, zadłużonych u państwa podatników lub niskiej kwoty zwrotu.

 • Deportacja może spotkać każdego

  Jak się okazuję ekstradycja grozi nie tylko przestępcom poszukiwanym listem gończym przez polski wymiar sprawiedliwości. Można zostać deportowanym do Polski z zupełnie błahego powodu. Wszystko przed nadgorliwość naszych sądów i prokuratorów.

 • Połowa nieodliczonego VAT-u od paliwa idzie w koszty

  Jeśli zachowane są wszystkie formalności, których wymaga ustawodawca, przedsiębiorca może zaliczyć w ciężar kosztów nieodliczony VAT od wydatków dotyczących samochodów, którymi poruszają się pracownicy.