• Informacje na temat:

  karta ewidencji czasu pracy

Artykuły na temat: karta ewidencji czasu pracy
 • Prowadzenie ewidencji czasu pracy jest jednym z podstawowych wymogów dokumentacyjnych obciążających pracodawcę. Prawidłowo prowadzona ewidencja jest podstawą do poprawnego rozliczenia czasu pracy pracownika, co ma zasadniczy wpływ na właściwe ustalenie wynagrodzenia za pracę. Dlatego musi ją prowadzić każdy pracodawca, niezależnie od organizacji czasu pracy danego pracownika.

 • Polska firma stworzyła inteligentne identyfikatory. Automatycznie rejestrują czas pracy, chronią pracodawcę przed oszustwami

  Dotychczasowe systemy kontroli czasu pracy wymuszały na pracowniku odbijanie zwykłego bądź magnetycznego identyfikatora zaraz po znalezieniu się w miejscu pracy. Timate ma raz na zawsze to zmienić. Inteligentny identyfikator nie tylko automatycznie zarejestruje czas pracy i ochroni pracodawcę przed oszustwami ze strony pracowników, ale zadziała też w drugą stronę - zapobiegnie przesadnemu

 • ...organom kontrolnym niezależnie od prowadzonej ewidencji czasu pracy. Ważne: Jedynym narzędziem, które od 1 stycznia 2012 r. wyłącza stosowanie doby pracowniczej także u kierowców(...) ewidencji czasu pracy, o ile prowadzą oni klasyczne karty czasu pracy. W omawianym przypadku przyznanie ryczałtów za nadgodziny lub za pracę w porze nocnej wyłącza bowiem konieczność ewidencjonowania godzin...

 • Zgłaszanie wypadku przy prowadzeniu działalności pozarolniczej

  Osoba prowadząca własną działalność pozarolniczą, która uległa wypadkowi przy pracy, może skorzystać ze świadczeń z ubezpieczenia wypadkowego. W tym celu w pierwszej kolejności powinno nastąpić zgłoszenie wypadku. Dokonuje się tego w ZUS, który na tę okoliczność sporządza kartę wypadku będącą podstawą do wypłaty świadczeń wypadkowych.

 • Kosztowne "przerwy na dymka"

  Palenie papierosów w Polsce staje się coraz mniej powszechne. Już tylko 24 proc. Polaków deklaruje regularne palenie, ale należy pamiętać, że to nadal duża grupa, także pracowników. Jak wynika z wyliczeń Work Service, przerwy na papierosa w czasie pracy to realny koszt dla pracodawców. Dziennie wynosi on niemal 21 mln zł.

 • Niebezpieczni urzędnicy. Poufne informacje o Polakach są nieopatrznie upubliczniane

  Urzędnicy nieopatrznie upubliczniają poufne informacje o obywatelach. Resort cyfryzacji zapowiada obostrzenia i konsekwencje.

 • PIP skontrolowała Biedronkę. Lista nieprawidłowości jest długa

  ...​Państwowa Inspekcja Pracy sprawdziła w różnych województwach 17 sklepów należących do sieci Biedronka. Przesłuchano ponad 100 osób.

 • Znaczniki RFID bez kontrolerów

  Technologia RFID służy automatyzacji przemysłu nie tylko poprzez identyfikację towarów, lecz także przez umożliwienie monitorowania i zarządzania procesami produkcyjnymi. Ten typ komunikacji całkowicie chroni sklepowe towary przed kradzieżą.

 • Odcisk niby nielegalny, ale i tak popularny

  Pracodawcy coraz częściej sięgają po biometrię, by kontrolować czas pracy. Robią tak mimo stanowiska wielu urzędów, że łamie to prawo.

 • Polscy przewoźnicy na celowniku niemieckiego urzędu celnego?

  Według danych Ogólnopolskiego Centrum Rozliczania Kierowców, od początku stycznia 2018 roku nastąpiły wzmożone kontrole drogowe polskich przewoźników w Niemczech. Zdaniem ekspertów OCRK, nasilone działania ze strony niemieckiego urzędu celnego (niem. Zollamt) spowodowane są m.in. planowanym wejściem w życie tzw. pakietu drogowego. Co grozi kierowcom w przypadku zatrzymania przez służby kontrolne?