• Informacje na temat:

  karta nauczyciela zmiany

Artykuły na temat: karta nauczyciela zmiany
 • Nie 78, a 52 dni robocze urlopu w roku dla nauczycieli, a dla przedszkolanek tylko 35 dni. To jedna z propozycji zmian w Karcie nauczyciela - dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna".

 • Zmiany w Karcie nauczyciela: Kosztowny staż i urlopy zdrowotne nauczycieli

  Samorządy w tym roku będą musiały wydać więcej na urlopy zdrowotne i awanse zawodowe pedagogów. Ale w kolejnym, dzięki zaostrzonym przepisom, liczą na milionowe oszczędności.

 • Związek Nauczycielstwa Polskiego krytycznie o zmianach w Karcie nauczyciela

  ...1 września weszły w życie kolejne zmiany w Karcie Nauczyciela. Przede wszystkim zmieni się sposób oceny pedagogów oraz ścieżka ich awansu zawodowego, która wydłuży się o pięć lat. Według prezesa Związku Nauczycielstwa Polskiego, zmiany te wymierzone są w nauczycieli, a nieustanne reformowanie systemu edukacji nie służy przede wszystkim uczniom.

 • Nauczyciele chcą, aby ich pensje finansowała budżetowa dotacja celowa

  Związek Nauczycielstwa Polskiego ma pomysł, jak sfinansować wynagrodzenia pedagogów. Wypłaty z budżetu centralnego miałyby powstrzymać likwidacje szkół.

 • Od stycznia podwyżki dla nauczycieli i stażystów

  ...stawek wynagrodzenia nauczycieli) oraz dodatki określone w ustawie Karta nauczyciela.   Są to: dodatek za wysługę lat, dodatek wynikający z pełnienia funkcji kierowniczej, dodatek funkcyjny dla(...) poinformuje Wydział Prasowy warszawskiego ratusza we wtorek prezydent stolicy podpisał propozycję zmiany regulaminu wynagrodzeń nauczycieli stażystów oraz kontraktowych i przekazał z prośbą o opinię do...

 • Od 1 września 2016 r. zostaną zlikwidowane tzw. godziny karciane - zdecydował Sejm, nowelizując ustawę Karta Nauczyciela. Nowela zawiera też nowe regulacje dotyczące odpowiedzialności dyscyplinarnej nauczycieli, m.in. rozszerza na wszystkich wymóg niekaralności.

 • Anna Zalewska o podwyżkach dla nauczycieli: Kwota bazowa znacznie wyższa

  ...skończyć 15-procentową podwyżką, jeśli chodzi o podstawę i o bazę - mówi szefowa MEN. Zmiany wynagrodzeń są zapisane w ustawie o finansowaniu systemu oświaty, przyjętej przez Komitet Stały Rady Ministrów. - Tam jest też Karta Nauczyciela. W tej ustawie inaczej patrzymy na rożnego rodzaju dodatki, chcemy je [umieścić - przyp. red.] w podstawie wynagrodzenia. (...) Ta kwota wynagrodzenia będzie znacznie...

 • ZNP chce, by wynagrodzenia nauczycieli były finansowane z dotacji budżetowej

  To rząd, a nie samorządy, powinien odpowiadać za wypłatę wynagrodzeń nauczycielom - uważa Związek Nauczycielstwa Polskiego. ZNP przygotował projekt nowelizacji, zgodnie z którym środki na wynagrodzenia nauczycieli pracujących w szkołach i w przedszkolach pochodziłyby z dotacji celowej budżetu państwa.

 • Koniec z dorabianiem przez nauczycieli. MEN wprowadza nakaz zatrudniania na etacie

  ...prawników nie ma żadnych przeszkód, by resort wprowadził zakładane zmiany. - O ile w szkole publicznej podstawowym aktem prawnym regulującym zasady zatrudniania nauczycieli jest Karta nauczyciela, o tyle(...)Przy okazji prac nad ustawą o finansowaniu zadań oświatowych MEN chce przeprowadzić zmiany w Karcie nauczyciela. Dodano do niej art. 10a, który przewiduje, że we wszystkich szkołach...

 • MEN obiecuje pieniądze na 500 plus dla nauczycieli

  MEN obiecuje pieniądze na 500+ dla nauczycieli. Samorządowcy podkreślają jednak, że na razie nikt im oficjalnie nie zagwarantował żadnych środków na 500 plus dla nauczycieli. Jeśli nie, ograniczymy liczbę dodatków i storpedujemy zmiany.