• Informacje na temat:

  karta płatnicza

Artykuły na temat: karta płatnicza
 • Jeżeli karta została użyta zanim nastąpiło zastrzeżenie, to bank pokryje Pani straty, ale dopiero od kwoty przekraczającej 150 euro (ok. 600 zł). To znaczy, że równowartości 150 euro Pani nie odzyska. Chyba, że ubezpieczyła Pani kartę przed bezprawnym użyciem – to odzyska Pani wszystkie skradzione kwoty. Podst.: art. 46 ustawy o usługach płatniczych (DzU nr 199/2011, poz. 1175

 • 3,5 tys. kurierów Poczty Polskiej ma terminale płatnicze, dzięki którym można płacić kartą za przesyłki pobraniowe - poinformowała PAP spółka. Podkreśliła, że będzie to szczególnie istotne w okresie przedświątecznym.

 • ...1. Karta debetowa to po prostu karta płatnicza wydawana do rachunku bankowego. Służy do korzystania ze zgromadzonych na koncie środków. Dzięki karcie debetowej...

 • Planujesz urlop za granicą? Karta wielowalutowa pozwoli ci zaoszczędzić

  Wysokie koszty przewalutowania to zmartwienie wielu osób wyjeżdżających za granicę lub robiących zakupy w zagranicznych sklepach internetowych. Ciągle nie wszyscy zdajemy sobie sprawę, że kosztów tych da się uniknąć. Umożliwia to karta wielowalutowa.

 • Jest już jeden numer telefonu dla klientów wszystkich banków. Dzwoniąc na (+48) 828-828-828 każdy może zastrzec zaginioną lub skradzioną kartę płatniczą.

 • Organizacja płatnicza Mastercard podała, że błędne księgowania kartami z jej logo już zostały skorygowane, teraz banki muszą uwzględnić te poprawki w swoich systemach i na kontach klientów.

 • Nie musi jej Pani odsyłać. Przed natychmiastowym zniszczeniem radzę jednak zadzwonić do banku i spytać o system „rozliczania” kart płatniczych. To ważne, bo dotychczasowa może być albo automatycznie unieważniona w momencie aktywowania nowej, albo dopuszczona do dalszego użycia, aż nie minie jej termin ważności. Gdy stara karta będzie już nieważna, radzę ją zniszczyć – wystarczy przeciąć...

 • Breloczki, zegarki, naklejki zastąpią karty płatnicze?

  Na rynku jest coraz więcej gadżetów, które ułatwiają transakcje zbliżeniowe. Czy oznacza to początek końca kart płatniczych?

 • Pracownicy PGG otrzymają karty płatnicze zamiast bonów żywieniowych

  ...w okresie ważności karty, czyli przez cztery lata; gdy ważność karty będzie się kończyć, górnik otrzyma nową. Karta będzie ładowana automatycznie w każdym miesiącu. Z przeprowadzonych przez PGG...

 • UOKiK sprawdził, czy wydawane przez banki karty płatnicze rzeczywiście nic nie kosztują

  UOKiK sprawdził, czy wydawane przez banki karty płatnicze rzeczywiście nic nie kosztują konsumentów. W przypadku 13 na 18 banków okazało się, że pobierały one opłaty za kartę, choć konsument dokonał w danym okresie rozliczeniowym płatności kartą w wymaganej liczbie lub wartości transakcji.