• Informacje na temat:

  karta pobytu

Artykuły na temat: karta pobytu
 • Zielona karta dla ukraińskich rodzin: Pobyt stały po dwóch latach, rodzina w Polsce po roku

  Docelowo łatwiejszym uzyskaniem prawa stałego pobytu może być zainteresowanych 200 tys. osób, głównie Ukraińców. Rząd proponuje szybką ścieżkę integracyjną dla imigrantów pracujących w Polsce oraz ich rodzin.

 • GIODO: Przy rejestracji kart prepaid nie kopiować dokumentów

  Przedsiębiorcy telekomunikacyjni nie powinni przy rejestracji kart prepaidowych kopiować dokumentów tożsamości - przypomina GIODO, odnosząc się do praktyk związanych z tzw. ustawą antyterrorystyczną.

 • Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego uprawnia do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu...

 • Polak i jego finanse cz. 1.: Na co zwrócić uwagę przy płatnościach kartą za granicą?

  Nikt nie lubi płacić za usługi, do których zdążył się już przyzwyczaić, że są darmowe. Nie lubimy oddawać bankom pieniędzy za prowadzenie konta lub wypłaty z bankomatów. Podczas wyjazdów zagranicznych, na wakacje lub urlop często zapominamy, że korzystanie z kart płatniczych może wiązać się z dodatkowymi opłatami. Zapominamy o prowizji, przewalutowaniu, korzystamy z niewłaściwej karty, co skutkuje obciążeniem naszego portfela.

 • ...złożyć wniosek w oddziale wojewódzkim lub delegaturze NFZ, odpowiednimi ze względu na jej miejsce zamieszkania. A pobrać go może ze strony internetowej NFZ (www.nfz.gov.pl). Jak długo ważna jest karta EKUZ? Krystyna chciała wiedzieć, na jak długo jest wydawana taka karta, gdyż kuzynka zaprosiła ją aż na trzy miesiące. – Mające zatrudnienie osoby ubezpieczone, prowadzący pozarolniczą i rolniczą...

 • W razie choroby - karta EKUZ

  Jesteś ubezpieczony i wyjeżdżasz za granicę? Masz prawo do korzystania z publicznej służby zdrowia w każdym kraju Unii Europejskiej, a także w Szwajcarii, Norwegii, Liechtensteinie i na Islandii. Dowodem ubezpieczenia ważnym za granicą jest EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego). Otrzymasz ją w oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia w miejscu swojego zamieszkania.

 • Niebieska Karta dla wykwalifikowanych imigrantów?

  Nazwana od koloru Unii Europejskiej, Niebieska Karta ma umożliwić imigrantom legalne zatrudnienie i zamieszkanie przez dwa lata w dowolnie wybranym państwie UE. Różni się więc od amerykańskiej Zielonej Karty, która daje zezwolenie na stały pobyt. Po dwóch latach pobytu i pracy w jednym kraju UE, imigrant mógłby wrócić do kraju pochodzenia albo przenieść się do innego kraju UE, pod warunkiem...

 • Kantor, karta czy bankomat - wakacyjne wybory Polaków

  Podczas zagranicznych wojaży warto mieć trochę gotówki w kieszeni, ale coraz więcej turystów docenia wygodę, jaką dają bezgotówkowe sposoby regulowania należności. Polacy na wakacjach coraz częściej płacą kartami.

 • Aby nowa karta SIM do komórki działała, trzeba ją rejestrować.Jeśli nie zrobimy tego do 1 lutego 2017 r., operator ją... dezaktywuje.

 • Karta Dużej Rodziny została podpisana

  Karta jest wydawana bezpłatnie na wniosek członka rodziny wielodzietnej przez wójta (burmistrza lub prezydenta miasta) właściwego ze względu na miejsce zamieszkania. Jedna osoba będzie mogła wnieść o przyznanie Kart wszystkim członkom rodziny.