• Informacje na temat:

  karta podatkowa 2013

Artykuły na temat: karta podatkowa 2013
 • ...opodatkowania (ryczałt, karta podatkowa lub na zasadach ogólnych – skala podatkowa: 18 proc. i 32 proc. lub podatek liniowy 19 proc.). – Czy muszę pytać pracodawcę o zgodę? – Nie ma takiej potrzeby(...) pensję (1600 zł brutto), nie musi pani opłacać składek ZUS wynikających z prowadzenia działalności gospodarczej. Musi pani opłacać składkę zdrowotną (w 2013 r. wynosi ona 261,73 zł mies.). Jeśli nie...

 • Ubywa przedsiębiorców rozliczających się przy pomocy karty podatkowej

  W 2013 roku 109 706 podatników rozliczyło się z fiskusem przy użyciu karty podatkowej. To o prawie 3 proc. mniej niż w roku poprzednim i o prawie 30 proc. mniej niż 10 lat wcześniej. Za spadek liczby rozliczających się odpowiadają zmiany na rynku pracy, ale także przepisy, warunkujące możliwość skorzystania z tej formy opodatkowania - wynika z analizy Tax Care.

 • ...w tym roku nie jest pewna, czy może to zrobić. Krystyna ma wprawdzie orzeczenie o niepełnosprawności, tyle że zostało ono wydane na czas określony i straciło ważność 30 listopada 2013 roku. – Czy(...) lekarza, na przykład recepta lub karta pacjenta, a także faktura lub inny dowód poniesienia wydatku, wskazujący, że chory wydał pieniądze na leki. Przypominam ci, że paragon z apteki nie jest dowodem...

 • Masz niekorzystną formę opodatkowania? Zmień ją

  Podatek liniowy, a może skala podatkowa? Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych czy karta podatkowa? Przedsiębiorca co roku, do 20 stycznia, ma szansę na zmianę formy opodatkowania.

 • ...– Co jeszcze powinnam załatwić w grudniu? – zapytała pani Maria. – To już ostatni moment, aby obniżyć podatek za 2013 r. Aby skorzystać z niektórych ulg, już teraz musi pani zadbać o dokumenty. Jeśli chce pani przekazać darowiznę czy oddać honorowo krew i odliczyć to w rozliczeniu za 2013 r., musi to pani zrobić do końca grudnia tego roku. Oddanie krwi jest traktowane jako...

 • Skutki (nie) przyjęcia mandatu za wykroczenie skarbowe

  Urzędnicy skarbowi mogą wystawiać podatnikom mandaty karne za niewywiązywanie się z obowiązków podatkowych. Podatnik musi jednak zgodzić się na taką formę wymierzenia kary. Jeżeli nie przyjmie mandatu karnego, sprawę rozpatrzy sąd.

 • Na podbój Norwegii

  ..., musisz zabrać ze sobą minimum 6-8 tys. koron (wg kursu NBP z 10 maja 2013 r. 1 korona norweska = 0,5504 zł). Przy roztropnym gospodarowaniu finansami kwota ta pozwoli ci przetrwać bez pracy jakieś...

 • E-podatki dla początkujących

  Miesięczną lub kwartalną deklarację VAT-owską przedsiębiorca może składać elektronicznie. Z roku na roku coraz więcej podatników przez internet rozlicza też roczny podatek dochodowy. Do poruszania się w sferze e-deklaracji podatkowych wystarczy roczne zeznania podatkowe z ubiegłych lat.

 • Zgłaszanie wypadku przy prowadzeniu działalności pozarolniczej

  Osoba prowadząca własną działalność pozarolniczą, która uległa wypadkowi przy pracy, może skorzystać ze świadczeń z ubezpieczenia wypadkowego. W tym celu w pierwszej kolejności powinno nastąpić zgłoszenie wypadku. Dokonuje się tego w ZUS, który na tę okoliczność sporządza kartę wypadku będącą podstawą do wypłaty świadczeń wypadkowych.

 • PKO Bank Polski wygrał przetarg na obsługę budżetu miasta Katowice i jego 63 jednostek organizacyjnych, umacniając pozycję lidera w zakresie usług bankowych dla samorządów. Umowa została zawarta na 5 lat. Katowice to kolejne - obok Wrocławia, Szczecina, Poznania i Rzeszowa - miasto wojewódzkie obsługiwane przez bank.