• Informacje na temat:

  karta praw studenta

Artykuły na temat: karta praw studenta
 • 60 proc. studentów dorabia po zajęciach. Większość pracuje na umowę-zlecenia

  Prawie co trzeci student ma stałą pracę. Tyle samo studentów dorabia dorywczo. Ponad 40 proc. z tych, którzy jednocześnie uczą się i studiują, karierę zawodową rozpoczęło już na pierwszym roku – wynika z badania SW Research dla Job Square.

 • BIK: Młodzi chętnie zaciągają kredyty. Gorzej wychodzi im spłacanie zobowiązań

  W latach 2011-2015 banki i SKOK-i udzieliły osobom mającym w momencie podpisywania umowy kredytowej poniżej 25 lat prawie 2 mln kredytów, co stanowiło 6,5 proc. liczby udzielonych przez nie w tych latach pożyczek - podaje Biuro Informacji Kredytowej. Andrzej Topiński - główny ekonomista BIK - przekonuje, że to udział znaczący.

 • Od maja bezrobotni będą mieli więcej praw! Otrzymają w pośredniaku pomoc od osobistego doradcy. Poza tym uzyskają większe wsparcie na własny biznes. Oto szczegóły zmian.

 • Koniec Facebooka jakiego znamy. Unia uderza w giganta

  Opinia rzecznika generalnego przy Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej może oznaczać całkowitą zmianę zasad funkcjonowania serwisów takich jak Facebook czy Google w Unii Europejskiej. Rzecznik uznał, że nie mogą one przesyłać danych Europejczyków na serwery w USA.

 • MNiSW oraz MPiPS o pracy dla absolwentów

  Ministerstwo nauki i szkolnictwa wyższego wraz z resortem pracy i polityki społecznej rozpoczyna realizację programów, inicjatyw oraz zmian ustawowych mających poprawić sytuację absolwentów na rynku pracy. Od dziś 1 października uczelnie muszą śledzić losy swoich absolwentów.

 • Czy edukacja dziecka dużo kosztuje? Wyniki najnowszego raportu

  Posiadanie dzieci, obok ogromnej satysfakcji, wiąże się z szeregiem poważnych zobowiązań finansowych. Aby zapewnić swoim pociechom oczekiwany standard życia i pozwolić na rozwój zawodowy w wybranym przez nie kierunku, kwestię finansowania edukacji należy potraktować priorytetowo. Nie są to wydatki, z których chcemy łatwo zrezygnować, nawet jeśli nie mamy odpowiedniego zabezpieczenia finansowego. Najnowszy raport "Ważne wydarzenia w życiu Polaków" , wykonany na zlecenie Lindorff SA ukazuje, co...

 • Władcy danych

  ..., ubezpieczyciele, służba zdrowia, sklepy (choćby dzięki płatnościom kartami) oraz dziesiątki innych instytucji, w tym rządowych. Dzisiejszy świat, tłumaczą eksperci od(...) decyzji. One z kolei muszą wiedzieć, jakie pytanie zadać i jak sprawić, aby uzyskana odpowiedź przyniosła firmie jak największą korzyść. Magister data scientist...

 • BIG InfoMonitor: Długi się przedawniają, ale nie znikają

  Przedawnienie pozwalające zgodnie z prawem nie zwrócić np. kredytu, nie zapłacić czynszu lub składki ZUS może nastąpić już po 6 miesiącach lub dopiero po 10 latach. Przedawnienie nie uchroni jednak od wpisu do rejestru dłużników, który pokaże brak wiarygodności i przeszkodzi w zaciąganiu kolejnych zobowiązań.

 • Nasi w Singapurze

  Nie wytrzymała z tęsknoty za chłopakiem, który wyjechał na ponad roczną delegację do Singapuru. Znalazła tam pracę, spakowała walizki i wsiadła w samolot. Historię rodem z Hollywood, która wydarzyła się naprawdę, w rozmowie z Adrianem Grochowiakiem opowiada Justyna Zaleska.

 • Cztery miliony Polaków trafi do klubów fitness

  Coraz więcej osób stawia na zdrowy styl życia. Beneficjentami tego trendu są również kluby fitness w Europie. Obecnie należy do nich 56,4 mln osób, czyli o 4,4 proc. więcej niż rok temu. Europejski rynek fitness wart jest 26,3 mld euro.