• Informacje na temat:

  karta technologiczna

Artykuły na temat: karta technologiczna
 • ...w aplikacjach. Które karty nam to umożliwiają? Niemal do każdego konta wydawana jest ta najpopularniejsza – karta debetowa. Możemy płacić nią za zakupy w sklepach tradycyjnych i internetowych, a także wypłacać...

 • Technologiczna rewolucja w naszych komórkach. To koniec ery kart SIM

  Plastikowe SIM-y zostaną zastąpione specjalnymi chipami, wmontowanymi bezpośrednio do urządzeń. Prace nad e-SIM są zaawansowane i w 2017 r. urządzenia mogą wejść do masowej produkcji.

 • Czy karty zbliżeniowe są bezpieczne?

  W internecie pojawiły się informacje, że nasze dane na kartach zbliżeniowych nie są dobrze zabezpieczone. Złodzieje, dzięki specjalnym aplikacjom na telefony komórkowe, mogą je skanować i ukraść nasze pieniądze. Czy to prawda?

 • Płacąc kartą możemy oszczędzić 6 godzin

  Transakcja kartą zbliżeniową zajmuje średnio 12,5 sekundy, podczas gdy gotówką 34 sekundy. Przy tysiącu transakcji, każdorazowa oszczędność 22 sekund daje aż 6 godzin zaoszczędzonego czasu - pokazało badanie Barclaycard.

 • Automatyzacja: Dzisiejszy model pracy odchodzi do lamusa

  ...gospodarki. Pracodawcy zwrócą także swoją uwagę na oferowanie pakietu benefitów pozapłacowych. - Pieniądze może dać każdy. Ale prywatna opieka zdrowotna, karta na siłownię czy karnety do wykorzystania...

 • Na poczcie będzie można płacić kartą. Od wakacji terminale będą w każdej placówce

  Narodowy operator rusza z oczekiwaną od lat rewolucją: będzie można płacić kartą. Na razie pilotażowo, ale od wakacji terminale będą wszędzie.

 • Wymierające zawody. Te profesje mogą niebawem zniknąć z rynku pracy

  Automatyzacja pracy powoli wypiera z rynku zawody, których wykonywanie polega w dużej mierze na wykonywaniu rutynowych, powtarzalnych czynności. Które profesje są najbardziej zagrożone?

 • OmniChip z Grupy Atende to firma technologiczna, specjalizująca się w projektowaniu układów scalonych, posiadająca wieloletnie doświadczenie w technologii NFC (Near Field Communication), wykorzystywanej m. in. w kartach płatniczych. Wykorzystując swoje unikatowe kompetencje, spółka zaprojektowała autorski układ scalony chroniący przed kradzieżą środków finansowych z kart płatniczych oraz danych

 • ...specjalistów, prześcigają się w oferowaniu benefitów, o czym informują w ogłoszeniach. Dodatki, które obecnie stały się standardem, to m.in. prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie grupowe, karta...

 • Przerwa technologiczna w banku Credit Agricole

  Bank Credit Agricole prosi klientów o wcześniejsze wykonanie płatności i przelewów - na weekend 16-18 czerwca planuje bowiem przerwę technologiczną. Kilka dotychczas wykorzystywanych systemów informatycznych zostanie połączonych w jeden.