• Informacje na temat:

  karta urlopowa

Artykuły na temat: karta urlopowa
 • Urlopowa przerwa w pracy nie na wypoczynek

  ...urlopie wychowawczym czy wypoczynkowym). Podstawa prawna Ustawa z dnia 26.06.1974 r. - Kodeks pracy (Dz. U. z 1998 r. nr 21, poz. 94 ze zm.), Ustawa z dnia 26.01.1982 r. - Karta Nauczyciela (Dz...

 • Świadczenie urlopowe u małego pracodawcy

  Jedną z form działalności socjalnej prowadzonej przez pracodawcę jest zapewnienie pracownikom świadczenia urlopowego. Mimo że wysokość i warunki jego wypłaty reguluje ustawa o ZFŚS, świadczenie urlopowe wypłacane jest tylko w firmach, w których nie tworzy się ZFŚS. Dlatego można się spotkać ze stwierdzeniem, że świadczenie urlopowe jest charakterystyczne dla małych pracodawców, tj. takich, którzy ze względu na stan zatrudnienia nie muszą tworzyć ZFŚS.

 • ​Skusisz się na masaż w pracy? Oto nietypowe benefity w firmach

  ..., jogurty etc.), karta lunchowa, ubezpieczenie na życie, możliwość kupienia akcji firmy, praca zdalna, dofinansowania do urlopów (urlop minimum trzy tygodnie - zwrot w wysokości 80 proc. wartości(...) aktywności i wymieniane na korzyści, np. SPA, bony itp., udział w konferencjach branżowych, samochód służbowy oraz karta paliwowa, płatne dni urlopu przy B2B, opłacane certyfikacje, dostęp do...

 • Kantor, karta czy bankomat - wakacyjne wybory Polaków

  Podczas zagranicznych wojaży warto mieć trochę gotówki w kieszeni, ale coraz więcej turystów docenia wygodę, jaką dają bezgotówkowe sposoby regulowania należności. Polacy na wakacjach coraz częściej płacą kartami.

 • PIP skontrolowała Biedronkę. Lista nieprawidłowości jest długa

  ​Państwowa Inspekcja Pracy sprawdziła w różnych województwach 17 sklepów należących do sieci Biedronka. Przesłuchano ponad 100 osób.

 • Polisa z biura podróży? Wystarczy na zapalenie ucha

  Przeziębienia, infekcje górnych dróg oddechowych, zatrucia pokarmowe, schorzenia kardiologiczne i urazy kończyn - to najczęstsze problemy zdrowotne polskich turystów na zagranicznych wakacjach. Są jednak miejsca, w których lepiej nie chorować, bo przed płaceniem za leczenie z własnej kieszeni może nie uchronić nawet droga polisa.

 • Planuję wybrać się z mężem i dwójką małych dzieci na zagraniczne wczasy. Trochę się obawiam, bo tyle się mówi o plajtujących biurach turystycznych. Na co zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji, by nie stracić pieniędzy? Anna C. z Brzezin.

 • Wakacje Polaków - na własną rękę i bez ubezpieczenia

  Polacy najchętniej sami organizują sobie urlopowe wyjazdy. Większość z nas spędza wakacje w kraju i nie dba o dodatkowe ubezpieczenia na czas podróży i pobytu.

 • ...wcale. Pomocna karta kredytowa Pomocą w sfinansowaniu wakacji może być karta kredytowa. Jeśli damy radę spłacić dług w regulaminowym czasie, to bank nie naliczy żadnych...

 • Mimo że Polacy coraz częściej posługują się kartami płatniczymi podczas zakupów, a dodatkowo na popularności zyskują nowoczesne płatności mobilne, to wyjeżdżając za granicę, nadal chętniej wymieniamy walutę w kantorze i płacimy na miejscu gotówką - wynika z najnowszego badania opinii przeprowadzonego przez Deutsche Bank.