• Informacje na temat:

  karty kierowcy

Artykuły na temat: karty kierowcy
 • Kary za odpoczynek w kabinie tira

  Już nie na gorącym uczynku, tylko nawet 28 dni wstecz kontrolerzy mogą karać za spędzanie 45-godzinnego odpoczynku w kabinie tira. Uwaga na nowe podejście inspekcji krajów Unii Europejskiej. Do restrykcyjnej Francji dołączyły też Holandia, Belgia, Anglia, Niemcy, a nawet Włochy, do których kierowcy często podróżowali, by odpocząć w samochodzie. Najwyższe kary mogą sięgać nawet 30 tysięcy euro.

 • Polak mobilny i niebezpieczny. Co ma wspólnego telefon ze śmiercią?

  Ponad 429 tys. wypadków spowodowali w ciągu ostatnich 11 lat polscy kierowcy na zagranicznych drogach. Z danych Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (PBUK) wynika, że statystykę tę podbił szczególnie 2015 r., kiedy w krajach objętych systemem zielonej karty spowodowali niemal 52 tys. wypadków.

 • Praca w USA. Ameryka potrzebuje polskich kierowców

  Bardzo wysokie zarobki, możliwość wyjazdu z rodziną, załatwienie wszelkich formalności związanych ze zdobyciem zielonej karty czy pokrycie kosztów przelotu i zakwaterowania - na to mogą liczyć polscy kierowcy C+E podejmujący pracę w USA. Doświadczeni kandydaci z komunikatywną znajomością języka angielskiego są bardzo cenieni na amerykańskim rynku. Zagraniczni pracodawcy bardzo cenią sobie...

 • Przybywa osób płacących bezgotówkowo

  Już dwie trzecie klientów sieci taksówkarskich płaci kartą za przejazd. W Warszawie wskaźnik ten jest wyższy i dochodzi nawet do 80 proc. - wynika z obserwacji Polskiej Sieci Taxi.

 • ...miało karty rowerowej, a zdarzy się wypadek, to firma ubezpieczeniowa może nie wypłacić odszkodowania. Warunkiem uzyskania go jest posiadanie uprawnień do kierowania rowerem. Uwaga kierowcy: rower na(...) karty rowerowej, czy straż może interweniować? M. Nagórek: Strażnik miejski może dziecko upomnieć, ale ma prawo też skierować sprawę do sądu rodzinnego – jeśli doszło do wykroczenia, a dziecko nie...

 • Bruksela chce zintegrowania systemu opłat autostradowych

  UE chce pełnej współpracy między systemami poboru opłat drogowych. Kierowcy będą mogli przejechać całą Europę, uiszczając opłaty u jednego operatora.

 • Ustawa o czasie pracy kierowców: Minuta pracy w nocy załatwi dłuższy odpoczynek w dzień

  ...dyspozycji wykresówki, dane cyfrowe z karty kierowcy i tachografu cyfrowego czy zaświadczenia o nieprowadzeniu pojazdów, to nie będzie mógł z całą pewnością rozstrzygnąć w każdym przypadku, które godziny(...) 4 godziny, czas pracy kierowcy nie może przekraczać 10 godzin w danej dobie. Innymi słowy szofer musi odpoczywać nie 9 lub 11 godzin (zgodnie ze standardowymi zasadami), ale do końca 24-godzinnego cyklu...

 • Do gminy po 500 zł na dziecko, do powiatu po 425 zł na samochód

  Skalę potencjalnych roszczeń w całym kraju za zawyżone opłaty za wydanie karty pojazdu lokalne władze szacują nawet na 1 mld zł.

 • Deportacja może spotkać każdego

  Wyspy zakupił laptopa w znanej ogólnopolskiej sieci handlowej. Mężczyzna dokonał płatności za pomocą karty kredytowej, której potem nie był w stanie spłacić z powodu niespodziewanej utraty pracy i związanych z tym kłopotów finansowych. Aby temu zaradzić postanowił poszukać szczęścia za granicą. Wyjechał na Wyspy, gdzie w niedługim czasie znalazł pracę w charakterze kierowcy samochodu dostawczego...

 • Transport publiczny: Papierowe bilety odchodzą do lamusa

  Coraz więcej polskich gmin wycofuje się ze stosowania papierowych biletów w komunikacji miejskiej. Ich miejsce zajmują elektroniczne karty miejskie. Jedyną pozostałością "ery papieru" są zwykłe bilety jednorazowe, które niemal wszędzie nadal są dostępne w sprzedaży. I to jednak niebawem może się skończyć.