• Informacje na temat:

  karty kredytowe

Artykuły na temat: karty kredytowe
 • Coraz więcej dużych sieci, nie tylko marketów spożywczych, ale też sprzedających sprzęt AGD-RTV, we współpracy z bankami oferuje karty kredytowe. Płacąc...

 • Polacy częściej wybierają karty debetowe niż karty kredytowe

  Jak wynika z danych Biura Informacji Kredytowej, Polacy posiadają 6,3 mln kart kredytowych (stan na styczeń 2015 r.). O wiele większym zainteresowaniem niż karty kredytowe cieszą się karty debetowe, których według NBP Polacy posiadali w portfelach aż 29,2 mln sztuk na koniec IV kwartału 2014 roku. Jedynie co piaty Polak posiada kartę kredytową.

 • ...kredyty, pożyczki, karty kredytowe, limity na koncie bankowym czy zakupy na raty. Dane są przekazywane do BIK i aktualizowane od momentu podjęcia zobowiązania do jego spłaty. To, jak długo dane są(...) świadomość posiadania pozytywnej historii kredytowej ułatwia negocjacje z bankiem lepszych warunków. Jeśli nigdy nie brałaś kredytu i nie miałaś karty kredytowej, nie kupowałaś niczego na raty – nie...

 • Ile kosztuje niewłaściwe używanie karty kredytowej?

  Jak wynika z danych BIK, w portfelach Polaków znajduje się ponad 6 mln kart kredytowych. Choć jest to narzędzie, które w rękach świadomego użytkownika potrafi być finansowym atutem, to jego niewłaściwe wykorzystywanie może prowadzić do spirali zadłużenia. Expander podpowiada, kiedy warto używać karty kredytowej, a kiedy lepiej nie wyjmować jej z portfela.

 • Karty kredytowe obniżają naszą zdolność kredytową. I to także wtedy gdy wcale z nich nie korzystamy. Dla banków ważne jest jedynie to, że w każdej chwili możemy wydać te pieniądze, więc traktują karty jak normalne kredyty lub pożyczki.

 • Ponad 60 proc. firm z sektora MŚP reguluje wydatki służbowe przelewem, co druga firma płaci gotówką - wynika z badania Diners Club Polska. 15 proc. przedsiębiorców z sektora korzysta ze służbowej karty kredytowej.

 • ...obciążenie kredytowe klienta. Jeśli więc łączny limit karty kredytowej i ROR-u wynosi 6 tys. zł, to do zobowiązań miesięcznych dołożone zostanie od 210 do 300 zł. Kwota ta pomniejszy potencjalną(...) to operacja szybka, to już zamknięcie rachunku kredytowego karty zajmuje około dwóch miesięcy. Historia konta Bank oczekuje od potencjalnego klienta wydruku operacji na koncie najczęściej za...

 • Klienci polskich banków na koniec I półrocza br. mieli w swoich portfelach ponad 820 tys. kart kredytowych wydanych przez PKO Bank Polski. Tym samym bank jest liderem na tym rynku. Ogółem klienci PKO mają 7,5 mln kart płatniczych i należą do najbardziej aktywnych ich użytkowników. W okresie lipiec 2014 - czerwiec 2015 r. liczba transakcji przez nich dokonana wzrosła o 40 proc.

 • ...tylko wtedy, gdy wybierzemy odpowiednio długi okres spłaty. 4 Jak można poprawić swoją zdolność kredytową? Warto zamknąć wysokie linie debetowe w rachunkach, zrezygnować z karty kredytowej(...)1 Przy określaniu zdolności kredytowej bank dokładnie analizuje sytuację finansową starającego się o kredyt klienta. Zbada więc regularność i wysokość naszych dochodów, weźmie pod uwagę wiek, płeć...

 • Parlament Europejski poparł przepisy, które umożliwiają niezależnym od banków operatorom oferowanie usług płatniczych, które teraz realizujemy zwykle przez karty kredytowe. Dzięki autoryzowanemu dostępowi, będą oni mogli dokonywać płatności bezpośrednio z naszego konta.