• Informacje na temat:

  karty zbliżeniowe

Artykuły na temat: karty zbliżeniowe
 • Większość kart bankowych, które posiadamy, to jednocześnie karty zbliżeniowe. Możemy nimi płacić w sklepach i na stacjach benzynowych do kwoty 50 zł bez konieczności wprowadzania PIN-u.

 • Przełomowy moment dla płatności zbliżeniowych

  Jeszcze kilka lat temu wiele osób na tyle obawiało się płatności zbliżeniowych, że nacinało swoje karty, aby tę funkcję wyłączyć. Sytuacja się jednak zmieniła. Właśnie dokonuje się historyczny moment, gdy wartość takich płatności zaczyna przewyższać te dokonywane w tradycyjny sposób.

 • Karty zbliżeniowe - jak działają?

  Banki standardowo już wydają nam karty płatnicze lub kredytową, tzw. zbliżeniowe (nazywane też bezdotykowymi). Takie karty, oprócz standardowej funkcji, czyli wypłat z bankomatów i płatności potwierdzanych numerem PIN, oferują możliwość płacenia za drobne zakupy bez żadnej autoryzacji.

 • Z karty zbliżeniowej w tłumie znika 50 zł. Jak się bronić przed nową metodą oszustów

  Jak się chronić przed kradzieżą z karty zbliżeniowej w autobusie? - pyta nasza czytelniczka. - Karty zbliżeniowe są bezpiecznym środkiem płatności, a kradzieże, które miałyby polegać na przechwytywaniu danych z kart w środkach komunikacji można uznać za miejską legendę - uspokaja Łukasz Dajnowicz z Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego.

 • W portfelach mamy ponad 16 mln kart zbliżeniowych (PayPass), które pozwalają na płacenie za zakupy do wartości 50 zł bez podawania numeru...

 • Czy twoja karta zbliżeniowa jest odpowiednio zabezpieczona?

  W Polsce jest używanych ok. 30 mln kart zbliżeniowych. Stanowią one ponad 75 proc. wszystkich kart w naszym kraju. Płacenie zbliżeniowe jest szybkie i wygodne, dlatego cieszy się wśród nas tak dużą popularnością. Czy jest jednak bezpieczne? Niestety, złodzieje mają swoje sposoby, aby korzystać ze środków znajdujących się na naszych kartach. Warto więc dobrze je zabezpieczyć.

 • Czy karty zbliżeniowe są bezpieczne?

  W internecie pojawiły się informacje, że nasze dane na kartach zbliżeniowych nie są dobrze zabezpieczone. Złodzieje, dzięki specjalnym aplikacjom na telefony komórkowe, mogą je skanować i ukraść nasze pieniądze. Czy to prawda?

 • Breloczki, zegarki, naklejki zastąpią karty płatnicze?

  Na rynku jest coraz więcej gadżetów, które ułatwiają transakcje zbliżeniowe. Czy oznacza to początek końca kart płatniczych?

 • ...kredytowych czip ma możliwość kontaktowania się z terminalem płatniczym z niewielkiej odległości. Identyczną funkcjonalność, co karty zbliżeniowe, mają także nowoczesne smartfony z wbudowanym czipem(...) Karty z możliwością dokonywania płatności bezdotykowych są coraz częściej wydawane klientom przez banki. Jednak czym one są, jak dokonywać płatności i jakie są korzyści, a jakie...

 • Karty płatnicze odejdą do lamusa?

  usług sprawia, że karty mogą w przyszłości zniknąć z naszych portfeli.