• Informacje na temat:

  kasa chorych

Artykuły na temat: kasa chorych
 • Zagrypiony ZUS będzie musiał pożyczyć

  Jeśli liczba chorych na grypę będzie rosła w takim tempie jak dotychczas, to wydatki ZUS i firm na zasiłki mogą na początku 2010 r. wzrosnąć o blisko 150 mln zł, twierdzi "Dziennik Gazeta Prawna".

 • Budżetowanie szpitali spowoduje, że pacjenci okażą się zbędni

  Andrzej Sośnierz, poseł z listy PiS, polemizuje z ministrem Konstantym Radziwiłłem. Czy poglądy byłego szefa NFZ mają szansę na uwzględnienie? - Decyzje jeszcze nie zapadły, trwa dyskusja, w którą się włączam. Jestem uczciwy wobec moich wyborców. Nie mogę milczeć, kiedy padają propozycje rozwiązań niekorzystnych dla pacjentów - mówi Sośnierz.

 • Jakie świadczenia przysługują cudzoziemcom w RFN?

  UE. Osoby pracujące w RFN muszą być ubezpieczone ustawowo (w publicznych kasach chorych, wysokość składki wynosi ok. 13 proc. zarobków brutto), lub w przypadku wyższych zarobków także w prywatnych kasach chorych. Obowiązkowi ubezpieczenia zdrowotnego podlegają także osoby wolnych zawodów i prowadzące działalność gospodarczą. Ubezpieczenie zdrowotne muszą posiadać także cudzoziemcy z innych państw...

 • Polacy wydatnie zasilają niemiecki ZUS

  System niemieckich ubezpieczeń społecznych znacząco korzysta na migracji do Niemiec. Znowu są rekordowe składki. Najwięcej z cudzoziemców wpłacają Turcy i Polacy.

 • Pieniądze w kieszeni za nic, fiński eksperyment bez precedensu w historii świata

  ...wyższe niż dochód gwarantowany. Będzie tak np. w przypadku osób upośledzonych czy obłożnie chorych albo osób poszkodowanych w katastrofach naturalnych. Dla nich trzeba będzie zaprojektować dodatkowe(...) takiego nie stać nikogo, bez względu na to, jak bardzo nieortodoksyjną matematykę zastosuje. Darmowa kasa? Nie, dziękuję Obrońcy dochodu gwarantowanego upierają się jednak, że będzie on od...

 • Najpierw KUZ, a później leczymy się na dowód

  Polska należy do jednych z ostatnich krajów UE, który na poziomie centralnym nie ma elektronicznej karty pacjenta lub karty ubezpieczenia zdrowotnego - przypomina resort zdrowia. Ministerstwo opublikowało 5 czerwca) projekt przepisów, które umożliwią wydawanie Kart Ubezpieczenia Zdrowotnego (KUZ). Pierwsze mają trafić do pacjentów nie później niż 1 lipca 2020 r.

 • ...umowy z lokalnymi kasami chorych. W kasie (Krankenkasse) można otrzymać wykaz takich zakładów. Podczas wizyty u lekarza należy przedstawić mu kartę oraz dowód tożsamości. Pacjent otrzyma od niego druk(...) wystawione w takim przypadku będą realizowane przez apteki za pełną odpłatnością. WAŻNE ADRESY Wszystkie informacje można uzyskać: w lokalnych kasach chorych, na przykład AOK, BARMER...

 • EKUZ zmniejsza koszty leczenia za granicą

  Rozpoczął się czas ferii zimowych. Wiele osób planuje wyjazdy na narty, nie tylko w polskie Tatry, ale również za granicę, m.in. na Słowację, do Czech, Austrii, Włoch, Szwajcarii czy Francji. Zanim jednak wybierzemy się do innego kraju, warto zadbać o zabezpieczenie się na wypadek konieczności skorzystania z pomocy medycznej i w rezultacie nadszarpnięcia domowego budżetu.

 • ...od jednej z niemieckich kas chorych dokument przenośny S1 . Dokument ten należy zarejestrować w oddziale wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia właściwym ze względu na miejsce zamieszkania w Polsce(...) zdrowotnej w Polsce. W przypadku czasowego pobytu na terytorium Polski osoba ubezpieczona w Niemczech powinna się zaopatrzyć przed wyjazdem w niemieckiej kasie chorych w Europejską Kartę...

 • Stomatolog słono kosztuje, nieważne czy płacimy w złotówkach, czy innej walucie

  Według opracowania MediRaty, w ubiegłym roku wartość europejskiego rynku stomatologicznego oszacowano na 79 mld euro (ok 336 mld zł). W Polsce mowa o ponad 10 mld złotych. Z prognoz wynika, że do 2020 r. rodzimy będzie rozwijać się o około 7 proc. rocznie, za trzy lata osiągając wartość 12,6 mld złotych.