• Informacje na temat:

  kasa fiskalna

Artykuły na temat: kasa fiskalna
 • Czy musisz mieć kasę fiskalną, gdy zakładasz małą firmę? To zależy od jej obrotów i rodzaju działalności.

 • Więcej kas fiskalnych od nowego roku

  Resort finansów planuje zabrać zwolnienie od rejestrowania transakcji na kasie fiskalnej m.in. lekarzom czy prawnikom. Za to limit 20 000 zł, poniżej którego nie trzeba sprzedaży rejestrować na kasie, nie będzie obejmował już sprzedaży nieruchomości czy środka trwałego. Obecnie jedna taka transakcja wystarczy, aby pozbawić przedsiębiorcę prawa do zwolnienia.

 • Od 1 marca 2015 do zainstalowania kas fiskalnych zostały zobowiązane warsztaty samochodowe, fryzjerzy, kosmetyczki, biura rachunkowe, firmy zajmujące się...

 • Kasa fiskalna przy świadczeniu usług telekomunikacyjnych

  W prowadzonej działalności gospodarczej świadczymy usługi dostępu do internetu na rzecz osób prywatnych. Cena obejmuje usługę montażu oraz konfigurację z siecią. Dodatkowo, sprzedajemy klientom urządzenia (routery) niezbędne do stworzenia sieci Wi-Fi w domu. Świadczone usługi dokumentujemy fakturami. Czy ich wykonanie na rzecz osób prywatnych powinno być ewidencjonowane w kasie fiskalnej?

 • Czy wymieniać kasę fiskalną?

  ...zidentyfikować zakupiony towar lub usługę. Przepisy nie wykluczają przy tym – tak jak obecnie – stosowania skrótów – wyjaśnia Ministerstwo. Jeśli kasa nie spełnia tego wymogu, trzeba ją wymienić. Jednak...

 • Kasa fiskalna przy wejściu na dyskotekę. Nowe podmioty będą objęte obowiązkiem wystawiania paragonów

  Od 1 kwietnia 2018 r. wszystkie firmy, które sprzedają bilety do wesołych miasteczek, parków rozrywki, na dyskoteki i do sal tanecznych, będą obowiązkowo wystawiać paragony. I to bez względu na osiągnięty obrót.

 • Zamierzam podjąć działalność gospodarczą i wiem, że powinnam kupić kasę fiskalną. Czy urząd skarbowy zwraca takie wydatki? Olga z Wyszkowa.

 • 1 stycznia 2015 roku weszło w życie nowe rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 4 listopada 2014r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących, jakie obowiązywać będzie w latach 2015-2016. Wskazana regulacja stanowi wykonanie upoważnienia zawartego w art. 111 ust 8 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług.

 • 1 Kup kasę fiskalną, wybierając dostawcę, który oferuje także serwis. Powinien on być autoryzowany przez producenta lub importera...

 • Zmiany w zakresie kas fiskalnych w 2019 r.

  Z uwagi na trwające prace związane z nowelizacją ustawy o VAT polegające na określeniu przepisów wprowadzających nowy rodzaj kas rejestrujących (tzw. kasy on-line) Minister Finansów przedstawił projekt nowego rozporządzenia w sprawie kas rejestrujących (projekt z dnia 5 listopada 2018 r.).