• Informacje na temat:

  katalog firm w polsce

Artykuły na temat: katalog firm w polsce
 • Tak wygląda rynek pracy więźniów w Polsce. Kto ich zatrudnia i ile zarabiają?

  ...3150 zł miesięcznie - tyle kosztuje utrzymanie więźnia w Polsce. Kwota ta ciągle rośnie, a pieniądze na ten cel płyną z naszych podatków. Blisko 70 proc. skazanych w ogóle nie pracuje, dlatego resort sprawiedliwości chce to zmienić. Jak dziś wygląda praca więźniów, ile zarabiają i jakie mają szanse na zatrudnienie po wyjściu na wolność?

 • Jak co roku "Gazeta Finansowa" przygotowała ranking "1000 Największych Firm w Polsce", który prezentuje kondycję finansową przedsiębiorstw, stanowiących trzon rodzimej gospodarki. W połowie stawki, z wielkością przychodów za 2016 rok na poziomie 575,6 mln zł, uplasowała się Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA - jako najwyżej notowany producent chemii budowlanej w zestawieniu.

 • Katalog bezrobotnych, czyli kim na pewno nie zostać

  ...z supermarketami - ocenia prof. Mieczysław Kabaj z Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych. Potwierdzają to dane firmy Soliditet Polska. Według nich tylko w ubiegłym roku zamknięto 20 tys. małych sklepów. Zniknęło też(...) firm i sklepów przenosi działalność do internetu, a tam potrzeba znacznie mniej sprzedawców niż w tradycyjnych placówkach handlowych. To jednak nie wszystko. Zdaniem ekspertów w handlu występuje...

 • Tysiące firm w Polsce przygotowane na rewolucję?

  Deklaracje PIT składane wyłącznie w formie elektronicznej, uproszczone sprawozdania finansowe jednostek mikro, zmiany w odwrotnym obciążeniu, czy nowe formularze PIT do rozliczenia rocznego za rok 2014, to tylko niektóre zmiany czekające przedsiębiorców. Zmiana prawa podatkowego w 2015 r. to dla biznesu prawdziwe wyzwania. Czy systemy ERP, z których korzystają tysiące firm w Polsce, są

 • Polska się wyludnia, a szanse na ściągnięcie emigrantów coraz mniejsze...

  ...państwo przyjmujące pracowników delegowanych będzie mogło stosować wobec firm biorących udział w tym transferze usług tzw. otwarty katalog instrumentów kontroli (co daje de facto nieograniczone(...). Dr Maciej Duszczyk zwrócił uwagę, że kluczową kwestią w równoważeniu zmian demograficznych w Polsce będzie miała polityka dotycząca powrotów emigrantów (jak się szacuje, za granicą przebywa 2,3 mln...

 • Polska Fundacja Narodowa będzie bronić dobrego wizerunku naszego kraju

  - Chcemy powołać Polską Fundację Narodową, która będzie promować i bronić dobrego wizerunku naszego kraju za granicą - mówi szef MSP Dawid Jackiewicz. Podkreślił, że prezesi państwowych spółek wskazują na trudności w pozyskiwaniu kapitału.

 • Amerykańscy giganci będą szukać specjalistów w Polsce

  ...​Centra usług w Polsce obsługujące klientów zagranicznych chcą specjalizować się w coraz bardziej złożonych projektach, wymagających wysokich kwalifikacji i wiążących się z wysokim ryzykiem biznesowym. Jedną z barier na drodze do rosnącego zaawansowania świadczonych usług są jednak przepisy prawne, np. zakaz sprawdzania przeszłości kryminalnej i kredytowej zatrudnianych pracowników.

 • Urzędnicy skarbowi kontrolują maluczkich i zostawiają w spokoju grube ryby - tak powszechnie uważamy. Ale to jedna strona medalu. Podatnicy też mają wiele na sumieniu. Prowadzą wojnę ze skarbówką, w której wszelkie chwyty są dozwolone.

 • Polska przeciwna nowej dyrektywie o delegowaniu pracowników

  ...krajów stosuje obecnie taką solidarną odpowiedzialność (m.in. Niemcy, Francja i Holandia) i objęcie nią pracowników delegowanych zmniejszyłoby "konkurencyjność" firm z innych krajów wobec firm w kraju(...) zawodowe w niektórych krajach UE uważają pracowników delegowanych za nieuczciwą konkurencję wobec pracowników w kraju delegowania. Innym spornym zapisem, którego nie popiera Polska jest otwarty katalog tzw...

 • PKO BP największym podatnikiem w Polsce

  Największym podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych była w 2017 roku Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski. Spółka zapłaciła 1 mld 97 mln 539 tys. 517 zł - wynika z opublikowanej we wtorek przez Ministerstwo Finansów informacji o rozliczeniach podatkowych największych firm za 2017 rok.