• Informacje na temat:

  katalogi firm

Artykuły na temat: katalogi firm
 • Katalog bezrobotnych, czyli kim na pewno nie zostać

  ...z supermarketami - ocenia prof. Mieczysław Kabaj z Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych. Potwierdzają to dane firmy Soliditet Polska. Według nich tylko w ubiegłym roku zamknięto 20 tys. małych sklepów. Zniknęło też(...) firm i sklepów przenosi działalność do internetu, a tam potrzeba znacznie mniej sprzedawców niż w tradycyjnych placówkach handlowych. To jednak nie wszystko. Zdaniem ekspertów w handlu występuje...

 • UOKiK wprowadza nową politykę karania: Firmy zapłacą za błędy

  Dotychczasowe metody UOKiK się nie sprawdziły, zostanie więc wdrożona inna polityka karania. Problemem może być nieograniczony katalog sankcji.

 • Praca małżonka w firmie nie jest kosztem

  Koszt ma szczególną rolę w opodatkowaniu podatkiem dochodowym. Podatek trzeba zapłacić od dochodu (chociaż są przypadki, gdy opodatkowaniu podlega przychód). Źródłem uzyskania dochodu jest przychód np. z działalności gospodarczej. Koszt to wydatek, który zmniejsza przychód. Ustawa zawiera ogólną definicję kosztu i całą listę wyłączeń.

 • Sto euro za niedopałek rzucony na ulicę

  W Nadrenii Północnej-Westfalii obowiązywać ma nowy katalog kar za zaśmiecanie otoczenia.

 • "Puls Biznesu": Minimalna stawka godzinowa kłopotliwa dla niektórych pracodawców

  ...wnioskuje o wyłączenie z ustawy. Podobnie jest na przykład z firmami turystycznymi. Więcej w "Pulsie Biznesu".

 • Ulga podatkowa dla innowacyjnych firm

  Sejm przyjął nowelizację przepisów dotyczących wspierania innowacyjności. Ulga podatkowa będzie obowiązywała dwa lata.

 • ...projektodawców, zmiana przyczyni się do wzrostu liczby miejsc pracy w sektorze usług biznesowych i poprawi konkurencyjność polskich firm. Natomiast w opiniach przeciwnych nowelizacji zwraca się uwagę na...

 • Wsparcie dla start-upów priorytetem resortu przedsiębiorczości. Na zastrzyk finansowy może liczyć nawet czterysta innowacyjnych firm

  Rozwój programu wsparcia dla start-upów, prace nad strategią produktywności i krajowych inteligentnych specjalizacji, a także fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości - to wspierające przedsiębiorczość inicjatywy, na których koncentruje się Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Resort zapowiada, że strategia produktywności zostanie już niedługo upubliczniona. W ramach programu akceleracyjnego zamierza w tej rundzie wesprzeć finansowo nawet czterysta polskich start-upów.

 • Kawecki: Inwigilacja pracowników zostanie ograniczona

  Pracodawca nie może przeglądać kont pracowników na portalach społecznościowych ani stosować ukrytych kamer w firmie. Nie zawsze też uzyska wiedzę o wykształceniu kandydata do pracy - mówi w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej", dr Maciej Kawecki z Ministerstwa Cyfryzacji.

 • Jak co roku "Gazeta Finansowa" przygotowała ranking "1000 Największych Firm w Polsce", który prezentuje kondycję finansową przedsiębiorstw, stanowiących trzon rodzimej gospodarki. W połowie stawki, z wielkością przychodów za 2016 rok na poziomie 575,6 mln zł, uplasowała się Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA - jako najwyżej notowany producent chemii budowlanej w zestawieniu.