• Informacje na temat:

  katastrofa

Artykuły na temat: katastrofa
 • Anglicy chcą nam podkupić setki lekarzy. Grozi nam demograficzna katastrofa

  ...emerytalnym. Jak ostrzega Maciej Hamankiewicz, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, jeśli nie będziemy kształcić więcej lekarzy i nie zatrzymamy ich w kraju, grozi nam demograficzna katastrofa. W medycynie...

 • Polityczne finanse publiczne 2018. Budżetowi grozi katastrofa?

  Ledwo trzymający się torów budżet na przyszły rok może się zderzyć z pomysłami na samorządową kampanię wyborczą. Grozi mu katastrofa? Z imponującej na pierwszy rzut oka kwoty 35 mld zł może zostać na nowe wydatki zaledwie kilka miliardów lub nawet nic. Większość pochłoną bowiem tzw. wydatki sztywne już wcześniej zaprogramowane ustawowo i często waloryzowane.

 • Polsce grozi katastrofa demograficzna. Bez imigrantów wkrótce zabraknie rąk do pracy

  Imigracja to rzecz ryzykowna. Nikt nie znalazł na nią idealnej recepty. Ale bez podjęcia próby ściągnięcia nad Wisłę pracowników z zagranicy rąk do pracy po prostu u nas zabraknie.

 • Drugi Neapol, tony śmieci na ulicach. Warszawie grozi katastrofa śmieciowa

  Warszawie grozi paraliż związany z zagospodarowaniem odpadów. Wszystko za sprawą nierozstrzygniętych przez MPO przetargów, które mają wyłonić podwykonawców. Miejska spółka (MPO) nie widzi problemu i uspokaja, że śmieci będą odpowiednio przetwarzane. Eksperci są przeciwnego zdania i prognozują zator w realizacji tej usługi lub znaczną podwyżkę opłat za nią dla mieszkańców.

 • Brexit byłby katastrofą dla polskiej migracji zarobkowej

  Aktualną debatę ws. Brexitu z uwagą śledzą polscy migranci zarobkowi, którzy po rozszerzeniu UE szukali szczęścia w Wielkiej Brytanii. Każde ograniczenie swobody przemieszczania się oznaczałoby dla nich katastrofę.

 • LOT będzie mieć problemy po katastrofie w Etiopii?

  Za kilka miesięcy polskie Linie Lotnicze LOT mogą mieć spory problem: organizacyjny i finansowy. Stanie się tak, jeżeli do sezonu wakacyjnego nie zostaną wyjaśnione przyczyny ostatniej katastrofy Boeinga 737 MAX w Etiopii.

 • Chcemy chleba i katastrof! Czyli o deregulacji zawodów oczami polityków

  Deregulacja zawodów budzi wiele skrajnych emocji. Nie pomagają nawet konsultacje społeczne: okazuje się bowiem, że i tu opinie badanych są mocno podzielone. Przedstawiciele zawodów, które mają zostać "zderegulowane" są zdecydowanie przeciwni ustawie, natomiast ma ona wielkie poparcie wśród bezrobotnych.

 • Nadciąga grecka katastrofa?

  Grecja znów przestanie spłacać długi? Wiele na to wskazuje ocenia Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl. Jak dowód wymienia niewystarczającą skalę reform, zbliżające się terminy spłaty pożyczek oraz spór pomiędzy wierzycielami.

 • "Gazeta Wyborcza": Polska nie tylko dla Polaków

  Jeśli chcemy zatrzymać nadchodzącą katastrofę demograficzną, potrzebujemy 140 tys. imigrantów. I to co roku! Nie jesteśmy na to przygotowani - pisze "Gazeta Wyborcza".

 • Katastrofa "podatku handlowego". Czy ktoś za to odpowie?

  Druga - opracowana przez Ministerstwo Finansów - wersja "podatku handlowego", będąca całkowitym odrzuceniem koncepcji, którą zaprezentowało w czasie kampanii wyborczej Prawo i Sprawiedliwość, była - jak dotąd - największą wpadką polityczną nowego rządu.