• Informacje na temat:

  katastrofa smoleńska

Artykuły na temat: katastrofa smoleńska
 • PiS chce wyczyścić urzędy z ludzi PO. Setki osób mogą stracić pracę

  ...w kancelarii premiera. Tam przecież na szefa służby cywilnej został powołany urzędnik, który wcześniej pisał dla Donalda Tuska niekorzystne dla nas opinie prawne dotyczące Smoleńska - przekonuje prof...

 • Misja Gatnara

  Prof. Eugeniusz Gatnar, członek zarządu NBP, został powołany na to stanowisko dwa tygodnie przed katastrofą smoleńską. Od trzech lat nadzoruje w banku centralnym działania w zakresie edukacji ekonomicznej Polaków - pełniąc misję, o której zawsze marzył jego tragicznie zmarły przyjaciel - Prezes NBP Sławomir Skrzypek.

 • Rekordowa kwota zwrotu VAT

  Zwroty VAT w 2015 r. prawdopodobnie wyniosły rekordową w historii kwotę 90 mld zł. Co roku budżet zwraca coraz więcej, czyli udział kasy państwa w tym interesie relatywnie kurczy się od kilku ostatnich lat.

 • Rosja proponuje Polsce przedłużenie pozwoleń na przewozy do 15 lutego

  Rosyjskie Ministerstwo Transportu poinformowało, że zaproponowało stronie polskiej przedłużenie pozwoleń na przewozy drogowe do 15 lutego. Podało też, że przekazało jej nowe propozycje zmierzające do uzgodnienia kontyngentu pozwoleń na 2016 rok. O stanowisku tym resort poinformował na swojej stronie internetowej.

 • Z prof. dr. hab. Januszem Czapińskim, redaktorem Diagnozy Społecznej, rozmawiają Przemysław Barbrich i Jan Osiecki.

 • Schetyna: Program 500 plus zostanie w polityce rodzinnej. Nikt go nie zlikwiduje

  Grzegorz Schetyna o koalicji PO z Nowoczesną i wspólnych kandydatach na Mazowszu, premierze, który powinien stanąć przed komisją do spraw VAT, oraz o przyszłości pomnika smoleńskiego.

 • W związku z tragiczną śmiercią polskiej delegacji w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem, na polecenie prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych we wszystkich oddziałach ZUS powołani zostali koordynatorzy, których zadaniem będzie ułatwianie wypełniania formalności związanych z wypłatą świadczeń po śmierci ofiar katastrofy - poinformował ZUS na swojej stronie internetowej.

 • Na dwuzłotówkach wydanych z okazji rocznicy katastrofy smoleńskiej widnieje polska szachownica z błędem - twierdzą numizmatycy. NBP nie zamierza wycofywać ich z obiegu - pisze "Życie Warszawy".

 • Z zabranych przez prezesa NBP Sławomira Skrzypka do Katynia 160 monet odnaleziono 114. Reszta prawdopodobnie została na miejscu katastrofy - ustaliła "Rzeczpospolita".

 • Ekonomiści przejęli rolę opozycji

  Gdy opozycyjne PiS mało co interesuje poza katastrofą smoleńską sprzed dziewięciu miesięcy, Leszek Balcerowicz i inni ekonomiści faktycznie przejęli w Polsce rolę politycznej opozycji - pisze czwartkowy "Financial Times".