• Informacje na temat:

  katastrofa smoleńska 2010

Artykuły na temat: katastrofa smoleńska 2010
 • Misja Gatnara

  Prof. Eugeniusz Gatnar, członek zarządu NBP, został powołany na to stanowisko dwa tygodnie przed katastrofą smoleńską. Od trzech lat nadzoruje w banku centralnym działania w zakresie edukacji ekonomicznej Polaków - pełniąc misję, o której zawsze marzył jego tragicznie zmarły przyjaciel - Prezes NBP Sławomir Skrzypek.

 • Schetyna: Program 500 plus zostanie w polityce rodzinnej. Nikt go nie zlikwiduje

  Grzegorz Schetyna o koalicji PO z Nowoczesną i wspólnych kandydatach na Mazowszu, premierze, który powinien stanąć przed komisją do spraw VAT, oraz o przyszłości pomnika smoleńskiego.

 • Ekonomiści przejęli rolę opozycji

  Gdy opozycyjne PiS mało co interesuje poza katastrofą smoleńską sprzed dziewięciu miesięcy, Leszek Balcerowicz i inni ekonomiści faktycznie przejęli w Polsce rolę politycznej opozycji - pisze czwartkowy "Financial Times".

 • "FT" publikuje ostatni artykuł Sławomira Skrzypka

  Wtorkowy "Financial Times" publikuje ostatni artykuł nieżyjącego prezesa NBP Sławomira Skrzypka. Został on przekazany pismu na krótko przed tragiczną śmiercią prezesa w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Na publikację wyraziła zgodę wdowa i NBP.

 • Miniony tydzień zakończył się zwyżką indeksów, które wytyczyły swoje nowe średnioterminowe maksima. Był to specyficzny tydzień, bowiem Polska była pogrążona w smutku spowodowanym katastrofą w Smoleńsku, gdzie tragicznie zginął Prezydent Polski wraz z małżonką oraz przedstawiciele elit politycznych jak i najwyżsi rangą dowódcy polskiej armii. Czynnik ten nie miał wpływu na zachowanie się cen na rynku, a minimalnie słabsze otwarcie na sesji poniedziałkowej zostało wykorzystane przez kupujących,...

 • Tańsze marki z dyskontów podbijają rynek!

  - Od stycznia do sierpnia br. sprzedaż piwa w Polsce wzrosła wolumenowo o 3,2 proc. rdr. W całym 2011 r. spodziewany jest wzrost o ok. 2 proc. w stosunku do roku 2010 - poinformował na konferencji Robert Priday, prezes Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego. Jego zdaniem w przyszłym roku sprzedaż piwa może być większa o ok. 2-3 proc. rdr.

 • Raport bieżący nr 60/2010 Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd Europejskiego Funduszu Hipotecznego...

 • Grupa Agory szacuje, że wydatki na całym rynku reklamy spadły w pierwszym kwartale 2010 roku o 1,5 proc. do 1,6 mld zł. Kondycja rynku reklamy w kolejnych kwartałach zależy w istotnej mierze od stanu polskiej gospodarki, a także od polityki cenowej telewizji - poinformowała Agora w raporcie kwartalnym.

 • Czeka nas wojna browarów na różnych frontach

  W Polsce w 2010 roku sprzedano o 0,7 proc. więcej piwa niż w 2009 roku, co oznacza wzrost do 34,34 mln hektolitrów. Przedstawiciele ZPPP Browary Polskie uważają, że w kolejnych latach należy spodziewać się stabilizacji lub niewielkiego wzrostu sprzedaży.

 • Rozpowszechnianie płatne razem "Gazety Wyborczej", wydawanej przez Agorę, wyniosło w czerwcu 2010 roku 319.937 sztuk i było o 15,6 proc. niższe niż rok wcześniej - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy.