• Informacje na temat:

  katowicka kompania węglowa sa

Artykuły na temat: katowicka kompania węglowa sa
 • Spółki węglowe wracają do klas górniczych

  .... W latach 2004-2014 tylko Kompania Węglowa, której następcą jest PGG, udzieliła gwarancji zatrudnienia dla prawie 8,5 tys. uczniów szkół zawodowych i techników. W 2015 r., w związku z trudną sytuacją spółki(...) udzieliła w przeszłości Kompania Węglowa, oraz 219 uczniów, którym pracę obiecał Katowicki Holding Węglowy - jego kopalnie od kwietnia należą do PGG. W przyszłym roku szkołę skończy dalszych 369 uczniów...

 • Wiceprezes Katowickiego Holdingu Węglowego (KHW) ds. ekonomiki i finansów Jarosław Jaromin będzie kierował zarządem tej spółki do czasu wyboru jej nowego szefa. Holding, który w marcu zbył swoje kopalnie na rzecz PGG, czeka też na decyzje właścicielskie w sprawie swojej przyszłości.

 • Jastrzębska Spółka Węglowa przyjmie do pracy ok. 670 osób

  Około 670 osób zamierza w tym roku przyjąć do pracy Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW). Prawie połowa z nich to absolwenci szkół górniczych i uczelni, którym firma zagwarantowała pracę. Pozostali będą wybierani m.in. spośród kilku tysięcy osób, które wcześniej starały się o pracę w spółce. Będą też przyjmowane nowe podania.

 • Węglokoks chce przejąć Katowicki Holding Węglowy

  Debiut Węglokoksu jest realny w przyszłym roku po wcześniejszym przejęciu aktywów Katowickiego Holdingu Węglowego - poinformował wczoraj PAP prezes Węglokoksu Jerzy Podsiadło.

 • Trzy spółki węglowe w 2013 r. zatrudnią ok. 6,5-7 tys. osób

  ..., zatrudniająca ponad 60 tys. osób Kompania Węglowa, do końca lipca tego roku przyjęła już ok. 3 tys. nowych pracowników. Do końca roku liczba ta wzrośnie do ok. 5 tys. Podobna liczba młodych górników ma(...) pracę dla ok. 0,5 mln osób, zatrudnionych bezpośrednio w kopalniach oraz w firmach kooperujących. Sama Kompania Węglowa kooperuje z ok. 7 tys. firm, z czego ok. 4,8 tys. na Śląsku i w Małopolsce...

 • Kompania Węglowa potrzebuje 1,5 miliarda złotych

  Kompania Węglowa (KW) rozpoczęła rozmowy z inwestorami, zainteresowanymi zaangażowaniem się w Polską Grupę Górniczą (PGG), gdzie trafi 11 kopalń Kompanii. Docelową wartość niezbędnego dokapitalizowania spółka szacuje maksymalnie na 2,2 mld zł, z czego 1,5 mld zł mają wnieść inwestorzy.

 • ​Pracownicy dostaną wypłaty zgodnie z planem

  - Nie potwierdziły się obawy, że pracownicy Kompanii Węglowej (KW) nie dostaną w terminie pensji. Władze borykającej się z trudną sytuacją finansową spółki zleciły wykonanie przelewów na ich konta - podał rzecznik spółki. Chodzi o 356 mln zł dla prawie 55 tys. pracowników.

 • Rozmowy w Kompanii Węglowej przełożone na inny termin

  Zaplanowane na środę rozmowy związkowców z Kompanii Węglowej z zarządem spółki, przy udziale ministra energii, zostały przełożone na inny termin - wynika z informacji spółki i związków. Oczekiwane przez stronę społeczną rozmowy mają dotyczyć przyszłości firmy i toczącego się sporu płacowego.

 • "Rzeczpospolita": Dodatki do górniczych pensji warte 3 mld złotych

  To ostrożne szacunki, bo niektóre spółki część przywilejów górniczych wliczają do pensji podstawowej. Najwięcej, bo 1,7 mld zł, wydaje rocznie na różnego rodzaju dodatkowe świadczenia Kompania Węglowa. 14. pensje to koszt rzędu 289,2 mln zł, specjalny bonus z Karty Górnika kosztuje 451,4 mln zł, a stały dodatek gwarantowany - 350 mln zł. Jastrzębska Spółka Węglowa wyliczyła natomiast, że...

 • Dotychczasowy zastępca dyrektora katowickiej kopalni Murcki-Staszic Wiesław Piecha został nowym wiceprezesem Katowickiego Holdingu Węglowego (KHW) ds. pracy. W środowym głosowaniu poparło go 63,7 proc. uczestniczących w wyborach pracowników tej górniczej spółki.