• Informacje na temat:

  katowicka kompania węglowa sa

Artykuły na temat: katowicka kompania węglowa sa
 • Spółki węglowe wracają do klas górniczych

  .... W latach 2004-2014 tylko Kompania Węglowa, której następcą jest PGG, udzieliła gwarancji zatrudnienia dla prawie 8,5 tys. uczniów szkół zawodowych i techników. W 2015 r., w związku z trudną sytuacją spółki(...) udzieliła w przeszłości Kompania Węglowa, oraz 219 uczniów, którym pracę obiecał Katowicki Holding Węglowy - jego kopalnie od kwietnia należą do PGG. W przyszłym roku szkołę skończy dalszych 369 uczniów...

 • Wiceprezes Katowickiego Holdingu Węglowego (KHW) ds. ekonomiki i finansów Jarosław Jaromin będzie kierował zarządem tej spółki do czasu wyboru jej nowego szefa. Holding, który w marcu zbył swoje kopalnie na rzecz PGG, czeka też na decyzje właścicielskie w sprawie swojej przyszłości.

 • Jastrzębska Spółka Węglowa przyjmie do pracy ok. 670 osób

  Około 670 osób zamierza w tym roku przyjąć do pracy Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW). Prawie połowa z nich to absolwenci szkół górniczych i uczelni, którym firma zagwarantowała pracę. Pozostali będą wybierani m.in. spośród kilku tysięcy osób, które wcześniej starały się o pracę w spółce. Będą też przyjmowane nowe podania.

 • Węglokoks chce przejąć Katowicki Holding Węglowy

  Debiut Węglokoksu jest realny w przyszłym roku po wcześniejszym przejęciu aktywów Katowickiego Holdingu Węglowego - poinformował wczoraj PAP prezes Węglokoksu Jerzy Podsiadło.

 • Trzy spółki węglowe w 2013 r. zatrudnią ok. 6,5-7 tys. osób

  ..., zatrudniająca ponad 60 tys. osób Kompania Węglowa, do końca lipca tego roku przyjęła już ok. 3 tys. nowych pracowników. Do końca roku liczba ta wzrośnie do ok. 5 tys. Podobna liczba młodych górników ma(...) pracę dla ok. 0,5 mln osób, zatrudnionych bezpośrednio w kopalniach oraz w firmach kooperujących. Sama Kompania Węglowa kooperuje z ok. 7 tys. firm, z czego ok. 4,8 tys. na Śląsku i w Małopolsce...

 • Kompania Węglowa potrzebuje 1,5 miliarda złotych

  Kompania Węglowa (KW) rozpoczęła rozmowy z inwestorami, zainteresowanymi zaangażowaniem się w Polską Grupę Górniczą (PGG), gdzie trafi 11 kopalń Kompanii. Docelową wartość niezbędnego dokapitalizowania spółka szacuje maksymalnie na 2,2 mld zł, z czego 1,5 mld zł mają wnieść inwestorzy.

 • ​Pracownicy dostaną wypłaty zgodnie z planem

  - Nie potwierdziły się obawy, że pracownicy Kompanii Węglowej (KW) nie dostaną w terminie pensji. Władze borykającej się z trudną sytuacją finansową spółki zleciły wykonanie przelewów na ich konta - podał rzecznik spółki. Chodzi o 356 mln zł dla prawie 55 tys. pracowników.

 • Rozmowy w Kompanii Węglowej przełożone na inny termin

  Zaplanowane na środę rozmowy związkowców z Kompanii Węglowej z zarządem spółki, przy udziale ministra energii, zostały przełożone na inny termin - wynika z informacji spółki i związków. Oczekiwane przez stronę społeczną rozmowy mają dotyczyć przyszłości firmy i toczącego się sporu płacowego.

 • Polska Grupa Górnicza przyjmie do pracy ok. 340 absolwentów

  Polska Grupa Górnicza (PGG) zamierza w tym roku przyjąć do pracy ok. 340 absolwentów szkół, które kształcą uczniów w zawodach górniczych. Największa spółka węglowa zmierza kontynuować współpracę ze szkołami, aby zapewnić sobie przyszłe kadry.

 • Dotychczasowy zastępca dyrektora katowickiej kopalni Murcki-Staszic Wiesław Piecha został nowym wiceprezesem Katowickiego Holdingu Węglowego (KHW) ds. pracy. W środowym głosowaniu poparło go 63,7 proc. uczestniczących w wyborach pracowników tej górniczej spółki.