• Informacje na temat:

  kazus

Artykuły na temat: kazus
 • ...zapewnienia wpływów do funduszu ubezpieczeń społecznych, to kazus jeszcze większego komplikowania sytuacji na rynku. To także może być bodziec do konstruowania rozbudowanych umów o dziwnej treści, które...

 • Zakaz handlu w siódmym dniu tygodnia zmniejszył wartość sprzedaży detalicznej. Trudno ocenić jak bardzo, bo wiele czynników utrudnia analizę.

 • Raport bieżący nr 12/2018 Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne. W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 11/2018 z dnia 17 maja 2018...

 • Wkrótce nadejdą ciepłe dni, a wraz z nimi tłumy amatorów pikników na wolnym powietrzu. Coraz częściej w ślad za nimi ruszają policjanci i strażnicy miejscy wypatrując otwartych butelek z piwem albo palącego się grilla. - Dzień dobry, dowód, mandacik... - te słowa popsuły już niejeden pogodny weekend. Okazuje się jednak, że w wielu przypadkach nie muszą popsuć. Nie znając prawa dajemy sobie "wlepić" mandat w okolicznościach, w których funkcjonariusz nie ma do tego podstaw. Gdzie można spożywać...

 • Amber Gold niczego nas nie nauczyło. Właśnie rośnie nowa piramida finansowa, a co robią organy państwa?

  Sprawa Amber Gold niczego nas nie nauczyła. W stolicy konferencję dla ponad tysiąca osób zorganizowała firma DasCoin, którą eksperci nazywają piramidą finansową. Prokuratura tłumaczy, że dopóki nie zgłaszają się pokrzywdzeni, dopóty nie ma problemu.

 • Ziemia rolna jak mina. Rząd nie doczytał unijnych traktatów, grozi nam obcięcie dotacji

  Przepisy ustawy o obrocie ziemią rolną godzą nie tylko w europejskie zobowiązania Polski, lecz także w zasadę swobody przepływu kapitału. Ustawa o obrocie gruntami rolnymi złamie ustalenia z traktatu akcesyjnego. Jej wejście w życie może się skończyć obcięciem dotacji.

 • Próby środowego odreagowania spełzły na niczym. W rezultacie z każdą następną godziną handlu mieliśmy do czynienia z kontynuacją przeceny. FW20 stracił 0,6% i zakończył na 2157 pkt (minimum 2142 pkt). Tym razem rynek "przypomniał" sobie o Hiszpanii, za sprawą nacjonalizacji jednego z największych banków w kraju (kazus Islandii ?) i problemów Grecji.

 • Po Grecji rynek z większą uwagą przygląda się temu co się dzieje w Hiszpanii. W środę temat ten miał największy wpływ na słabe nastroje na ryzykownych aktywach. Do tego doszły informacje studzące oczekiwania, co do stymulusów chińskiego rządu i słabsze dane o koniunkturze gospodarczej w Europie.

 • Tak jak oczekiwałem S&P500 dociągnął do październikowego szczytu (1293 pkt). Europa, a szczególnie Warszawa ma się znacznie gorzej. DAX jest 4,2 proc. niżej, FW20... blisko 11 proc. Fundamentem takiej różnicy jest oczywiście kryzys zadłużeniowy w Europie i coraz lepsze dane makro napływające z amerykańskiej gospodarki.

 • Czwartkowa sesja w Warszawie chyba wielu zaskoczyła. Nic nie wskazywało na ponad 1+proc. przecenę, tym bardziej, że nastroje w Europie były umiarkowane (DAX poruszał się w bok).