• Informacje na temat:

    kernel dywidenda 2014

Artykuły na temat: kernel dywidenda 2014
  • Ostatnie dni przebiegały w oczekiwaniu na środowe posiedzenie FOMC w Stanach Zjednoczonych, a przede wszystkim komunikat po nim. Okazało się, że nie przyniósł on żadnego przełomu: program QE3 został wygaszony, natomiast stopy procentowe mają pozostać bliskie zera przez dłuższy czas. Nie wpłynęło to w znaczący sposób na kierunek na giełdach światowych, na rynku walutowym natomiast obserwujemy wzmocnienie dolara.

  • Ostatnie dni w handlu na warszawskiej giełdzie stoją pod znakiem delikatnego schłodzenia nastrojów, co w przypadku indeksu największych spółek oznaczało zejście na poziom 2100 pkt. i słabość innych naszych mierników koniunktury względem głównych rynków światowych. Przyczyną tego mogą być zbliżające się wielkimi krokami wybory parlamentarne wnoszące element niepewności, który akurat jest niekoniecznie tolerowany przez inwestorów giełdowych.

  • Wiemy jaki będzie skład indeksu WIG30

    Od 23 września w indeksie WIG 30 poza spółkami z WIG 20 notowane będą: LPP, Cyfrowy Polsat, ING BSK, Alior Bank, Azoty Tarnów, CCC, Enea, TVN, Netia i Boryszew - podała giełda w komunikacie.

  • Kolejne rekordy na Wall Street i całkiem dobra postawa inwestorów na rynkach azjatyckich pozwoliły na nieco wyższe otwarcie indeksu naszych największych spółek.

  • Przez ostatnich kilka dni na warszawskiej giełdzie obserwowaliśmy konsolidację poprzedzoną mocnym odbiciem od lokalnego dołka. Obroty w trakcie jej trwania wyraźnie wygasały, by na wczorajszej sesji osiągnąć żenująco niskie poziomy. Dzisiejsza sesja rozpoczęła się bardzo spokojną próbą uniesienia rynku po wczorajszym niezbyt szczęśliwym zakończeniu, choć trzeba pamiętać, że pomimo spadku wczoraj utrzymaliśmy relatywną siłę.