• Informacje na temat:

  kghm

Artykuły na temat: kghm
 • Związkowcy z KGHM Polska Miedź negocjują z zarządem podwyżki i premię za 2016 r.

  Premii w kwocie 2 tys. zł za 2016 r. oraz przeszeregowań na wyższe kategorie płac zasadniczych domagają się związkowcy od zarządu KGHM Polska Miedź SA. Spór zbiorowy w tej kwestii trwa od kwietnia. W czwartek kolejne negocjacje z udziałem mediatora.

 • Rada nadzorcza KGHM unieważniła postępowanie kwalifikacyjne na stanowiska prezesa i wiceprezesa ds. aktywów zagranicznych w KGHM - poinformował KGHM w komunikacie prasowym.

 • KGHM zatrudni ok. tysiąc osób

  ...- KGHM planuje zatrudnić ok. tysiąca osób w br., głównie w hutach i kopalniach, nowi pracownicy zastąpią przede wszystkim osoby, które odchodzą na emerytury. Z kolei Toyota zatrudnienie ograniczy.

 • Stabilny poziom produkcji górniczej, wzrost produkcji hutniczej i utrzymanie dyscypliny kosztowej to główne czynniki charakteryzujące osiągnięcia Grupy KGHM w 2014 roku. Był to kolejny rok postępu w obszarach produkcyjnych, rozwoju bazy zasobowej oraz zabezpieczenia finansowania. Mimo wielu wyzwań spowodowanych turbulencjami na rynkach metali, zakładane wcześniej cele zostały zrealizowane.

 • Płace w KGHM do zamrażarki?

  W KGHM trwają negocjacje ze stroną związkową na temat wzrostu wskaźnika płac na 2009 rok. Miedziowa Solidarność i pozostałe działające w spółce organizacje związkowe chcą by wynosił on 8 procent. Natomiast zarząd w zamian za wyrażenie zgody na zamrożenie płac zobowiąże się, że nie będzie w firmie redukcji etatów. Strony mają czas na zawarcie porozumienia do końca lutego. Jeśli porozumienia nie...

 • KGHM czeka trudny rok

  KGHM spodziewa się, że 2015 r. będzie trudny, ale słaby złoty pomoże spółce - poinformował Herbert Wirth, prezes KGHM. Nie chciał zdradzić jakie są założenia KGHM dotyczące średnich cen miedzi w 2015 r.

 • KGHM: Dwa tysiące premii dla każdego pracownika

  Na dzisiejszym spotkaniu zarząd KGHM zaproponował działaczom związkowym wypłatę premii dla pracowników.

 • Strategia KGHM na lata 2019-2023 przyjęta

  Zarząd KGHM Polska Miedź informuje, że 19 grudnia 2018 roku rada nadzorcza zatwierdziła przedłożoną przez zarząd strategię na lata 2019-2023 zakładającą m.in. krajową produkcję górniczą na poziomie 450 tys. ton miedzi w urobku przy średniorocznym koszcie nie wyższym niż 3800 dol./tonę w okresie 2019-2023.

 • Toczące się od początku roku rokowania pomiędzy zarządem miedziowego holdingu a związkowcami zakończyły się fiaskiem. Dziesięć z pośród 13 organizacji związkowych działających w KGHM przedstawiło wspólnie wypracowane stanowisko w którym domagają się 8 procentowego wzrostu wynagrodzeń i o 5 proc. wyższej składki za Pracowniczy Program Emerytalny. Mimo wielu apeli ze strony prezesa KGHM Mirosława...

 • Piotr Walczak zrezygnował z funkcji wiceprezesa KGHM

  Piotr Walczak złożył rezygnację z funkcji wiceprezesa KGHM Polska Miedź S.A. ds. produkcji - poinformował w środę zarząd spółki. Rezygnacja jest ze skutkiem na 13 czerwca. KGHM poinformował także o tym, że czerwcowe ZWZ spółki zajmie się zmianami w składzie rady nadzorczej.