• Informacje na temat:

  kiedy budowa lub remont jest kosztem podatkowym

Artykuły na temat: kiedy budowa lub remont jest kosztem podatkowym
 • Prawo do zwrotu podatku VAT na materiały budowlane przysługuje osobom fizycznym, które poniosły wydatki na remont, modernizację domu lub mieszkania. Dowiedz się, za co i ile możesz odliczyć.

 • Od 1 stycznia 2016 r. przedsiębiorca rozliczy w kosztach działalności budowę i część wydatków na prowadzenie przedszkola czy klubu malucha, który udostępni dzieciom swoich pracowników. Mało tego, będzie mógł też "wrzucić" w koszty część dofinansowania, wypłacanego pracownikom-rodzicom a przeznaczonego na zorganizowaną przez nich we własnym zakresie opiekę nad ich pociechami.

 • Polaku, załap się na fundusz socjalny!

  ...sportowo-rekreacyjną. Pozwala on całościowo dofinansować m.in. dopłaty do ceny biletów do kina, teatru, na koncert lub inne imprezy kulturalno-rozrywkowe. Podobnie jest z zajęciami sportowymi, basenem(...)Katalog świadczeń socjalnych ustala się ze wszystkimi pracownikami przedsiębiorstwa bądź z ich wybranymi przedstawicielami w sytuacji, kiedy w firmie nie ma związków zawodowych. Zgodnie z art. 8 ust...

 • Nieprzemyślana darowizna może skutkować podatkiem

  Nietrafiony podarunek może być kłopotliwy. Ale może okazać się również kosztowny, jeśli daruje się nieruchomość, a w grę wchodzą podatki. Przekonało się o tym małżeństwo, które oddało potomstwu dom, tyle że dzieci postanowiły z darowizny zrezygnować.

 • Rok 2016 w gospodarce: Czas wielu zmian (1.)

  Rok 2016 to czas wielu zmian w polskiej gospodarce. Wiele działo się w podatkach, zmiany objęły też spółki Skarbu Państwa, doszło do zmian w NBP i RPP. Ważnym wydarzeniem było też przyjęcie przez rząd w lutym "Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju".

 • Czy wyremontowanie wynajmowanego lokalu to inwestycja w obcym środku trwałym?

  jako koszt podatkowy w czasie, czy też poprawne byłoby traktowanie ich jako remont i zaliczanie w koszty "na bieżąco".

 • Szacunkowe koszty obietnic wyborczych

  Nikt ci tyle nie da ile obieca polski polityk w kampanii do Sejmu i Senatu - ta stara prawda jest aktualna od upadku komunizmu w naszym kraju. Niekontrolowane rozdawnictwo publicznych (czyli naszych) pieniędzy ma się świetnie.

 • Ulgi i odliczenia w 2005 r.

  Ulgi i odliczenia powoli odchodzą w przeszłość. Możliwości pomniejszenia podatku kurczą się z każdym rokiem.Te, które nam jeszcze zostały można policzyć na palcach jednej ręki. Od przyszłego roku będzie ich prawdopodobnie jeszcze mniej.

 • Budujesz, remontujesz? Odzyskaj 15 proc. VAT

  W czwartek 2 lipca gościem portalu INTERIA.PL był doradca podatkowy Paweł Łabno. Ekspert ECDDP ds. podatku VAT odpowiadał na pytania internautów jak odzyskać cześć podatku VAT od zakupionych materiałów budowlanych. Ulga polega na zwrocie różnicy podatku (15 proc.) po zakupie materiałów, które do 30 kwietnia 2004 roku były objęte stawką 7 procent, a obecnie są obarczone 22 procentowym podatkiem.

 • Premier Donald Tusk zapowiedział w Sejmie, że jego rząd będzie obniżał podatki i dążył do podniesienia płac w sektorze publicznym.