• Informacje na temat:

  kiedy dopłaty bezpośrednie 2014

Artykuły na temat: kiedy dopłaty bezpośrednie 2014
 • Rządowym projektem o ochronie miejsc pracy zajmie się podkomisja

  ...ekonomicznego.  Przedsiębiorca, który wprowadzi ją w swej firmie będzie mógł skorzystać z dopłaty do wynagrodzeń dla pracowników zagrożonych zwolnieniami; będzie mógł obniżyć maksymalnie o połowę(...) o dopłaty do marszałków województw. Świadczenia mogłyby być udzielane maksymalnie przez sześć miesięcy.  Pracodawca stosujący instytucję przestoju będzie mógł otrzymać także dofinansowanie w wysokości 80

 • Załatwiamy najważniejsze sprawy dla wsi - Jurgiel

  - W ciągu pierwszych 100 dni rządów PiS resort rolnictwa przygotował program działań ministerstwa na całą kadencję. Do Sejmu trafiła jedna z priorytetowych ustaw dotycząca ochrony polskiej ziemi - poinformował w piątek minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel.

 • Litwa i Łotwa są rozczarowane reformą dopłat bezpośrednich, proponowaną przez KE w nowym wieloletnim budżecie UE. Nie eliminuje ona - według nich - różnic w poziomach dopłat w krajach UE, ani nie poprawia sytuacji rolników.

 • Rolnik nie sprzeda łatwo ziemi obcokrajowcowi?

  Coraz bliżej do 1 maja 2016 r. To data, w której zakończy się okres przejściowy dotyczący zakupu ziemi rolnej przez cudzoziemców. Czy to oznacza, iż będą mogli oni już bez żadnych przeszkód nabywać tego rodzaju nieruchomości?

 • W związku z nowelizacją budżetu na 2014 r. i zmniejszeniem luki w środkach na bezpośrednie dopłaty rolne z 1,47 mld euro do ok. 903 mln euro, KE proponuje zmniejszenie tegorocznych dopłat powyżej 2 tys. euro o 2,45 proc. zamiast wcześniejszych 4 proc.

 • Ziemia rolna jest coraz droższa. Hektar gruntów sprzedawanych przez Agencję Nieruchomości Rolnych w pierwszym kwartale tego roku kosztował średnio 24,1 tys. zł, w kilku województwach za 100 arów trzeba było płacić ponad 30 tys. zł.

 • Z dotychczasowych negocjacji o budżecie UE na lata 2014-2020 i analiz ekspertów wynika, że Polska może powalczyć przynajmniej o utrzymanie środków, jakie dostaje teraz. Jeśli fundusze spójności nie wzrosną, a dziś to 68 mld euro, to nieco powinny wzrosnąć rolne.

 • Płatnicy netto, w tym Francja i Niemcy, żądają oszczędności w budżecie UE na lata 2014-20, mówiąc wprost o cięciach w polityce spójności. Polscy dyplomaci i komisarz Janusz Lewandowski mówią o próbie podzielenia nowych państw UE, beneficjentów tych funduszy.

 • Jest porozumienie ws. budżetu Unii Europejskiej

  Przywódcy państw UE uzgodnili w piątek po południu w Brukseli porozumienie ws. nowego unijnego budżetu na lata 2014-20, który przewiduje wydatki na poziomie 960 mld euro w tzw. zobowiązaniach oraz 908,4 mld euro w tzw. płatnościach. Polska otrzyma ponad 300 miliardów złotych z Unii Europejskiej.

 • UE: Nasz kraj będzie największym wygranym!

  Polska będzie największym beneficjentem środków unijnych ze wszystkich państw Unii w nowym budżecie. Premier powiedział, że z przyjętego porozumienia wynika, że w ciągu kolejnych 7 lat na Polskę przypada 72,9 mld euro funduszy spójności.