• Informacje na temat:

  kiedy dywidenda gpw

Artykuły na temat: kiedy dywidenda gpw
 • Walne Zgromadzenie giełdowej spółki PCC Rokita zadecydowało o wypłaceniu 100 proc. zysku swoim akcjonariuszom. PCC Rokita jest producentem zróżnicowanej gamy wyrobów chemicznych, w tym największym w Europie Środkowo-Wschodniej producentem polioli.

 • Polscy królowie dywidendy: Rekordzista dostał 780 tys. zł za każdy dzień

  Wypłaty przekraczające 1 mln zł zgarnęło blisko 70 akcjonariuszy giełdowych spółek. A firma Famur wypłaciła prawie dwa razy tyle, ile zarobiła w 2013 r.

 • Po piątkowej sesji odwrotu, kiedy to nastroje na GPW uległy radykalnej poprawie i pozwoliły na solidne odbicie głównych indeksów, w poniedziałek dobry klimat w Warszawie miał szansę się utrzymać po udanej sesji za oceanem i w Azji.

 • Kiedy wydawało się, że inwestorzy na GPW będą we wtorek świadkami powtórki poniedziałkowego rozdania i mało ekscytującej sesji ze słabym finiszem, nieoczekiwanie ożywienie handlu nastąpiło za sprawą polityków.

 • Po bardzo emocjonującym początku tygodnia kolejne sesje przynosiły spadek emocji, ale też i rozczarowanie wśród inwestorów na GPW brakiem zasłużonego po serii spadków odreagowania. Nadzieje na pozytywny przełom trudno było wiązać z piątkową sesją, która miała się toczyć bezpośrednio przed planowanym na niedzielę w greckim referendum w sprawie poparcia reform i oszczędności proponowanych przez

 • Środowe spadki amerykańskich parkietów i duże osłabienie złotego względem dolara spowodowały, że nastroje przed rozpoczęciem czwartkowego rozdania na GPW nie mogły być szczególnie dobre. Negatywny sentyment zza oceanu faktycznie udzielił się inwestorom w Europie, w ślad za którymi podążyli gracze z Warszawy.

 • Wydatki inwestycyjne GPW w 2017 roku mają wynieść 40 mln zł, przedstawiciele spółki zapowiadają też dalsze działania w celu redukcji kosztów. Prezes GPW Małgorzata Zaleska liczy na szybkie ożywienie na rynku ofert publicznych dzięki utrzymującej się od kilku miesięcy hossie.

 • Powodzeniem zakończyło się wezwanie na akcje Gekoplastu, jakie ogłosiła włoska grupa Karton S.p.A., branżowy nr 1 w Europie. W piątek nastąpiło rozliczenie transakcji, a byli akcjonariusze Gekoplastu powinni mieć już gotówkę na swoich kontach. W wezwaniu grupa Karton kupiła pośrednio 6 008 801 akcji, co odpowiada 99,3 proc. wszystkich walorów lidera produkcji płyt polipropylenowych w Europie Środkowo-Wschodniej.

 • Od początku tego tygodnia GPW wyróżnia się pozytywnie, a na szczególną uwagę zasługuje zachowanie dużych spółek, które dzisiaj pozytywnie zaskakiwały czwarty raz z rzędu. Z sesji na sesję rośnie bowiem aktywność inwestorów i tym samym zainteresowanie dotychczas będącymi w niełasce akcjami.