• Informacje na temat:

  kiedy dywidenda w pgnig

Artykuły na temat: kiedy dywidenda w pgnig
 • Spółki mogą zostać zmuszone, by dołożyć się do piątki Kaczyńskiego

  Dotąd rząd nie drenował firm, aby poprawić kondycję budżetu. Kosztowny pakiet obietnic wyborczych może zmienić podejście do dywidend.

 • Drenowanie spółek Skarbu Państwa ma sens

  Jeżeli dochody budżetu z podniesienia kapitału spółek Skarbu Państwa wyniosłyby w ciągu kilku lat 10 mld zł, to wartość spółek SP wzrosłaby o ponad 50 mld zł - tłumaczył w czwartek w Sejmie minister energii Krzysztof Tchórzewski.

 • Kiedy wydawało się, że inwestorzy na GPW będą we wtorek świadkami powtórki poniedziałkowego rozdania i mało ekscytującej sesji ze słabym finiszem, nieoczekiwanie ożywienie handlu nastąpiło za sprawą polityków.

 • Po bardzo dobrym piątku w USA, kiedy indeksy zanegowały czwartkowe spadki, wczoraj nie doszło do kontynuacji, co postawiło pod znakiem zapytania mikołajowy rajd. Azja również zaświeciła na czerwono i stało się jasne, że zaczynamy w Europie pod kreską.

 • Wtorkowa sesja na warszawskim parkiecie rozpoczęła się od nieśmiałych wzrostów. Z upływem czasu indeksy oscylowały w okolicach poniedziałkowych poziomów, wszystko to działo się przy niskich obrotach. Zmienność na wtorkowej sesji była bardzo niska. Na najbardziej popularnej serii kontraktów na WIG 20 do godziny 16 wynosiła zaledwie 13 punktów.

 • Rada nadzorcza Rafako odwołała Agnieszkę Wasilewską-Semail z funkcji prezesa zarządu i powierzyła jej funkcję wiceprezesa - podała spółka w komunikacie. Stanowisko prezesa powierzono Jerzemu Wiśniewskiemu.

 • Środowe spadki amerykańskich parkietów i duże osłabienie złotego względem dolara spowodowały, że nastroje przed rozpoczęciem czwartkowego rozdania na GPW nie mogły być szczególnie dobre. Negatywny sentyment zza oceanu faktycznie udzielił się inwestorom w Europie, w ślad za którymi podążyli gracze z Warszawy.

 • Zapowiedź resortu energii powodem spadków spółek Skarbu Państwa na giełdzie - analitycy

  - Zapowiedź ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego dotycząca podwyższania kapitałów spółek Skarbu Państwa i zapłaty z tego tytułu 10 mld zł podatków w najbliższych latach przyczyną spadków kursów spółek energetycznych na GPW - tłumaczą analitycy.

 • Po bardzo emocjonującym początku tygodnia kolejne sesje przynosiły spadek emocji, ale też i rozczarowanie wśród inwestorów na GPW brakiem zasłużonego po serii spadków odreagowania. Nadzieje na pozytywny przełom trudno było wiązać z piątkową sesją, która miała się toczyć bezpośrednio przed planowanym na niedzielę w greckim referendum w sprawie poparcia reform i oszczędności proponowanych przez wierzycieli Grecji.

 • Ostatnie kilka dni na światowych rynkach przyniosło dość dużo nerwów. Na wielu indeksach światowych zostały wyznaczone minima niższe od tych z ubiegłego roku, co nie jest pozytywnym sygnałem. Z taką sytuacją mieliśmy do czynienia choćby wczoraj na niemieckim DAX-ie, co wywołało panikę na innych giełdach i miało swój wkład w dzisiejsze mocne tąpniecie na rynku japońskim.