• Informacje na temat:

  kiedy euro w polsce

Artykuły na temat: kiedy euro w polsce
 • Znów wzrosły płace w Polsce. A kiedy dogonimy Niemców?

  ...gospodarczym, nie tylko w Polsce, ale także w niemal całej strefie euro oraz w większości Europy. Można powiedzieć, że polska gospodarka znalazła się w odpowiednim miejscu, w odpowiednim czasie(...) wielu państw Europy sprawia, że średnie płace rosną nie tylko w Polsce. W ogólnie wzrostowym kursie dość istotnie różni się natomiast dynamika zmian pomiędzy poszczególnymi krajami. Niższa dotyczy np...

 • Kiedy euro w Polsce? Boimy się wzrostu cen

  Stosunek Polaków do wprowadzenia euro uległ niewielkiej poprawie. Nadal jednak boimy się wzrostu cen, które są pośrednio związane z wprowadzeniem euro.

 • ...suma przekroczy kwotę 150 euro), o ile nie zostały one potwierdzone kodem PIN. ✢ Jeśli nie pamiętamy numeru do swojego banku, możemy również zadzwonić pod numer alarmowy Zintegrowanego Systemu Zastrzegania Kart Płatniczych służący do zastrzegania wszystkich wydanych w Polsce kart: 828 828 828. Numer ten dostępny jest przez 24 godziny na dobę, a dzwonić można z dowolnego miejsca na świecie...

 • - Polska nie powinna przyjmować euro, bo naraziłoby nas to na ryzyko, że przestaniemy doganiać Zachód; bez własnej waluty bardzo trudne jest bowiem odzyskanie konkurencyjności w sytuacji kryzysu - mówi Stefan Kawalec. Uważa on za realne, że w jakiejś perspektywie wspólna waluta zniknie.

 • Godzina pracy w Niemczech kosztuje 32,7 euro, w Polsce - 8,4

  ...choroby. W Niemczech koszty te są szczególnie wysokie w przemyśle. Od trzech lat nie wzrosły tak, jak w 2015 roku, kiedy przeciętnie wyniosły 38,0 euro. Średnia unijna to 26,3 euro. Tym samym godzina(...)Koszty pracy w Niemczech podskoczyły w 2015 roku prawie dwukrotnie więcej niż w strefie euro. Pracodawcy w sektorze prywatnym musieli płacić w ubiegłym roku średnio 32,7 euro za jedną godzinę pracy...

 • Kiedy nasz kraj będzie gotowy na przyjęcie euro?

  Decyzja o wejściu Polski do strefy euro jest, mimo zobowiązań traktatowych, na razie czysto teoretyczna. Nasz kraj nie jest do tego przygotowany ani prawnie, ani gospodarczo. Mowa jest o przygotowaniu na przyjęcie euro, a nie przygotowaniu na funkcjonowanie w strefie euro.

 • Kiedy dogonimy Wielką Brytanię pod względem wysokości płac?

  Średnie wynagrodzenie w Polsce w 2014 roku wyniosło w przeliczeniu 889 euro (niecałe 3900 zł; 1 euro = 4,3830 zł wg tabeli kursów średnich NBP z dn. 19.02.2016 r.). To prawie czterokrotnie mniej niż wyniosła przeciętna płaca w Wielkiej Brytanii, która w analizowanym okresie wyniosła 3406 euro brutto miesięcznie. Postanowiliśmy więc przeprowadzić analizę i sprawdzić, w jakim czasie uda nam się...

 • CBOS: 68 proc. respondentów przeciwko wprowadzeniu w Polsce euro

  68 proc. ankietowanych w sondażu CBOS opowiedziała się przeciwko przyjmowaniu przez Polskę euro. Zwolenników wspólnej waluty było 24 proc. CBOS zwraca uwagę, że odsetek przeciwników euro rośnie.

 • Zarobki bankierów - rekordzista dostaje 33 mln euro rocznie

  Europejski bankier-rekordzista zarabia 33 mln euro rocznie - wynika z ostatnich danych Europejskiego Urzędu Nadzoru Bankowego. Choć kominy płacowe w londyńskich bankach nie należą do rzadkości, zrobiło się tam jednak trochę skromniej. Wielkie rozpasanie pod względem wysokich pensji w bankach panuje także w Hiszpanii.

 • Premier Beata Szydło: Nie ma planów wprowadzenia euro w Polsce

  Nie ma planów wprowadzenia euro; dla Polski korzystne jest pozostanie przy swojej walucie, przy złotówce - podkreśliła we wtorek premier Beata Szydło w rozmowie z internautami.