• Informacje na temat:

  kiedy na giełde energa

Artykuły na temat: kiedy na giełde energa
 • Sejm wprowadził nowe regulacje prawne mające na celu likwidację tzw. nadpodaży "zielonych certyfikatów". Będą one miały wpływ na normalizację sytuacji na rynku tych papierów wartościowych. Dotychczasowe przepisy miały wady, m.in. utrzymywanie stałego poziomu jednostkowej opłaty zastępczej Ozj. Energa pozytywnie ocenia nowe uregulowania.

 • Po dość niespodziewanej zdecydowanej ofensywie kupujących w ubiegłym tygodniu, kiedy to indeks największych spółek parkietu warszawskiego osiągnął dawno niewidziane poziomy powyżej 1900 pkt, początek bieżącego tygodnia przynosi nam delikatne schłodzenie nastrojów.

 • Po festiwalu słabości związanego z oczekiwaniem na decyzje agencji ratingowej Moody's w ubiegłym tygodniu bieżący rozpoczął się od próby odrabiania tych strat. Niestety sił starczyło jedynie na poniedziałek, kiedy to zaprezentowaliśmy spory wzrost niestety niepoparty obrotem. Efektem tego jest powrót do wcześniejszego stylu i powolnego osuwania indeksów.

 • Po burzliwym zakończeniu minionego tygodnia dzisiejsza sesja miała z założenia przynieść pewne uspokojenie i odreagowanie wcześniejszej potężnej fali spadkowej, co zaczęło się już pod koniec piątkowych notowań. Scenariusz ten nie został w pełni zrealizowany, gdyż nastrojom szkodziła popołudniowa przecena na rynku surowców, szczególnie ropy.

 • Polska Giełda Papierów Wartościowych nadal jednym z liderów w Europie

  Jak wynika z najnowszego raportu firmy PwC IPO Watch Europe - w czwartym kwartale 2013 roku Warszawska giełda była drugim rynkiem na naszym kontynencie pod względem liczby debiutow. Ich wartość wyniosła 1,0 mld euro, co plasuje naszą giełdę na trzecim miejscu wśród wszystkich rynków europejskich.

 • Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie ogłosiła skład indeksu RESPECT - indeks spółek odpowiedzialnych. W jego skład będą wchodziły 24 spółki, w tym trzy nowe: Lubelski Węgiel Bogdanka SA[1], ENERGA SA i RAWLPLUG SA. Nowy skład indeksu będzie obowiązywał od 22 grudnia 2014 r.

 • Lepsze zakończenie wczorajszego dnia, kiedy to indeksy odrobiły sporą część straty, dawało nadzieję na kontynuację odbicia i korzystniejsze zakończenie bieżącego tygodnia. Takie właśnie wrażenie wywołały pierwsze takty dzisiejszej sesji, kiedy to indeksy wystartowały z niewielkim wzrostem i przeważającym w tablicy notowań kolorem zielonym.

 • Bez optymizmu inwestorzy rozpoczęli ostatni lipcowy tydzień na GPW. Fakt ten nie mógł dziwić po traumatycznych przeżyciach związanych z jednym z najgorszych w tym roku tygodni na GPW, kiedy WIG20 stracił 4,2, a WIG-Banki 6 procent swojej wartości. Tym razem powody do porannej przeceny warszawski parkiet znalazł w przeciągających się greckich negocjacjach oraz największym od ośmiu lat tąpnięciu

 • Indeks WIG na warszawskiej giełdzie pobił rekord z 2007 roku

  We wtorek rano indeks WIG notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych pobił swój rekord z 9 lipca 2007 r., kiedy to osiągnął 67 772,91 pkt. Ok. godz. 9.30 indeks odnotował 67 933,05 pkt.

 • Draghi to historia, pora na Fed

  Rynek przestrzelił z oczekiwaniami wobec Mario Draghi i teraz musi za to odcierpieć. Nie będzie trwało to wiecznie, bo EBC nie ma tak dużej mocy sprawczej jak Fed, a teraz to on przejmuje pałeczkę. Od dzisiaj zaczynamy odliczanie do 16 grudnia, kiedy Federalny Komitet Operacji Otwartego Rynku FOMC ogłosi swoją decyzję w sprawie stóp. Po zawodzie, jaki zgotował inwestorom Draghi, powinni być