• Informacje na temat:

  kiedy należy zapłacić podatek od sprzedaży akcji

Artykuły na temat: kiedy należy zapłacić podatek od sprzedaży akcji
 • Dlaczego niektórzy prezesi zarabiają 1 dolara?

  Na przełomie kwietnia i maja 2013 roku świat obiegła informacja, że Mark Zuckerberg, założyciel największego portalu społecznościowego - Facebook'a, za swoją pracę w 2013 roku otrzyma zaledwie 1 USD. Jak ogłosiło przedsiębiorstwo, nie zostaną mu także wypłacone premie. To ogromna różnica w porównaniu do 2012 roku, kiedy to jego wynagrodzenie podstawowe wynosiło 500 000 USD, natomiast premie - 266

 • Opodatkowaniu podlega przychód należny, nawet jeśli nie został otrzymany - mówią przepisy podatkowe. Fiskus interpretuje to tak, że podatek należy zapłacić od kwoty zapisanej w umowie, nawet jeśli strony ustaliły, że płatność nastąpi w kolejnym roku. Sądy administracyjne jednak uważają, że należny znaczy wymagalny. Czyli taki, którego zapłaty podatnik może się domagać.

 • ...giełdzie. Idzie mu raz lepiej, raz gorzej, ale odkłada na mieszkanie. Kiedy zobaczyłam, że ma zyski, zaczęłam zgłębiać temat. Czytałam o inwestowaniu, poznawałam zasady działania rynku, wypytywałam(...) emitowanymi przez Skarb Państwa. – Wybrałam czteroletnie i kupiłam je w PKO. Są podobnie oprocentowane jak lokaty, ale mniej się traci, kiedy chce się je wycofać przed czasem. Miałam nosa, bo dziewczyna...

 • Będą zmiany w podatkach. Błędy w PIT i CIT zostały naprawione

  Spadkobiercy znowu będą amortyzować majątek, a niektórzy twórcy odzyskają preferencyjne koszty. Zmienią się również reguły naliczania podatku minimalnego. Nie będzie też wątpliwości co do rozliczenia wkładów pieniężnych do spółek kapitałowych oraz programów motywacyjnych.

 • Wiceminister finansów: Podział OFE może być inny

  Przestrzegałbym zarządzających OFE przed myśleniem, że jeśli zaczną kupować akcje spółek z polskiej giełdy, to uchronią się przed przekazaniem ich do FRD - mówi w wywiadzie dla "DGP" wiceminister finansów Piotr Nowak. Do ustawy została wpisana tak restrykcyjna kara jak 2 lata pozbawienia wolności za zniechęcanie przez pracodawców do udziału w PPK pracowników!

 • W bankach mogą się pojawić inwestorzy spekulacyjni

  Sprawa kredytów frankowych, niskie stopy procentowe i konsolidacja to kluczowe wyzwania, jakie stoją przed polskimi instytucjami finansowymi. Do tego dochodzą problemy, z którymi muszą się zmierzyć finansiści na całym świecie: zmiany demograficzne, wpływ nowoczesnych technologii i coraz ostrzejsze regulacje - oceniają uczestnicy dyskusji "DGP".

 • Zrobieni w "słupa". Jak nie dać się oszukać?

  Coraz więcej osób wpada w mechanizm tzw. karuzeli podatkowej, mający na celu wyłudzanie zwrotu naliczonego VAT bądź unikania jego płacenia. Osoby te stają się ofiarami lub członkami zorganizowanych grup przestępczych. Istotną częścią tego procederu są "słupy" - bezrobotni, studenci albo emeryci, lub "bufory" - legalnie działający przedsiębiorcy, którzy wpadają w spiralę przestępczej machiny. Konsekwencje takich działań - zarówno finansowe, jak i prawne - mogą być bardzo dotkliwe, a brak...

 • Zwróciłem się do prezesa Marka Belki o zwołanie KSF na temat frankowiczów - szef KNF

  - Zwróciłem się do prezesa NBP Marka Belki o zwołanie Komitetu Stabilności Finansowej, by zastanowić się, jak rozwiązać problem frankowiczów - mówi szef Komisji Nadzoru Finansowego Andrzej Jakubiak po tym, jak KNF negatywnie zaopiniowała prezydencki projekt ustawy.

 • To oni trzęsą polską gospodarką. Oto 50 najbardziej wpływowych osób

  Przedstawiamy ranking 50 najbardziej wpływowych osób w polskiej gospodarce. Redakcja i tylko redakcja ocenia potencjalnych kandydatów oraz ich wpływ na polską rzeczywistość gospodarczą w danym roku, a taka ocena zawsze budzi kontrowersje. Czy w tym roku będzie podobnie?

 • Kryzys mieszkaniowy: Jak można tego uniknąć

  Rynek mieszkaniowy bije kolejne rekordy, co świadczy o dobrej kondycji tego sektora. Niemniej każda dobra passa ma kiedyś swój koniec. Warto zawczasu się do tego przygotować. Lion's Bank prezentuje cztery rozwiązania, które mogą w tym pomóc.