• Informacje na temat:

  kiedy podwyżka rent

Artykuły na temat: kiedy podwyżka rent
 • Takie świadczenie jest okresowe albo bezterminowe. Jednak aby je otrzymać, trzeba spełnić kilka wymogów, zwłaszcza mieć określony staż pracy. Nasi specjaliści wyjaśniają, kiedy ZUS ustali prawo do renty.

 • Projekt dotyczący waloryzacji rent i emerytur w 2015 r.

  Projektem ustawy zmieniającej zasady waloryzacji rent i emerytur w 2015 r. zajmie się dzisiaj Stały Komitet Rady Ministrów. Projekt zakłada, że w przyszłym roku minimalna kwota podwyżki wynieść ma 36 zł. Według MPiPS, zyska na tym ponad 90 proc. emerytów.

 • Podwyżek jak na lekarstwo

  ...wykorzystana rezerwa, z której finansuje się likwidację skutków klęsk żywiołowych. Gdyby pieniędzy w niej nie było, podwyżka miałaby nastąpić w 2013 r. Sęk w tym, że w aktualizacji programu konwergencji, którą polski rząd przesłał Komisji Europejskiej, o podwyżkach dla tych służb nie ma mowy. Program konwergencji stwierdza jasno: w przyszłym roku podwyżki na pewno dostaną pracownicy publicznych...

 • Rząd zwiększy wskaźnik waloryzacji rent i emerytur

  Rząd przyjął propozycję zwiększenia wskaźnika waloryzacji emerytur i rent w przyszłym roku, przedłożoną przez ministra rodziny, pracy i polityki społecznej. Zdaniem ekspertów milion emerytów otrzymuje miesięcznie poniżej 1000 złotych. Zdaniem ekspertów prognozowana waloryzacja świadczeń wyniesie w przyszłym roku 0,88 proc.

 • W 2017 roku będzie waloryzacja, ale, z dużym prawdopodobieństwem, wejdzie też w życie sporo zmian związanych z emeryturami i rentami. Prezentujemy proponowane nowości. Pamiętajmy, że to jednak na razie plany. Wszystko w rękach rządu...

 • Zmiany w emeryturach 2017: Waloryzacja i obniżenie wieku emerytalnego

  Przyszły rok przyniesie zmiany w sposobie waloryzacji rent i emerytur. Ale to nie wszystko. Poczynając od 1 października 2017 r., nastąpi obniżenie wieku emerytalnego, czyli przywrócenie stanu sprzed 2013 roku.

 • Od 1 stycznia wzrasta minimalne wynagrodzenie za pracę

  ...​Od nowego roku pracowników otrzymujących minimalne wynagrodzenie za pracę czeka podwyżka. W 2019 r. najniższe pensje krajowe wzrosną do 2250 zł brutto, a minimalna stawka godzinowa wyniesie 14,70 zł.

 • Elżbieta Rafalska: Pracujemy nad rozwiązaniem, które poprawiłoby sytuację emerytów

  Pracujemy nad rozwiązaniem, które poprawiłoby sytuację najbiedniejszych emerytów - zapowiedziała w środę szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. Dodała, że to czy wejdzie ono w życie, będzie wiadomo za około dwa miesiące.

 • ...obetnie ci ani grosza ze świadczenia. ■Jeśli zarobisz ponad 2813,40 zł brutto, ZUS zmniejszy ci kwotę emerytury (renty) do wypłaty. Ale maksymalnie może obciąć: – 563,05 zł, gdy pobierasz wcześniejszą emeryturę bądź rentę z tytułu całkowitej niezdolności do pracy lub – 422,32 zł, jeśli renta pobierana jest z tytułu częściowej niezdolności do pracy. ■Jeżeli twoje dodatkowe przychody przekroczą...

 • Czas na wyższe płace w budżetówce!

  W ubiegłym roku ministrowie rządu Beaty Szydło otrzymali nagrody od 65,1 tys. złotych do 82,1 tys. Nagrody otrzymali wszyscy członkowie Rady Ministrów, niezależnie od ich oceny i zasług.